Vyzývame Roberta Fica, aby zvážil svoje zotrvanie na čele vlády, vyhlásila strana SaS

Vpravo: premiér Robert Fico, Vľavo: Richard Sulík, predseda SaS.

Foto: archívne, TASR

Strana Sloboda a Solidarita vyzýva všetkých ministrov a štátnych tajomníkov za Smer-SD, aby svoju prácu vykonávali v prvom rade na prospech občanov, v ich záujme a v záujme Slovenskej republiky, dodržiavajúc zákony, ústavu i vládny program.

Liberáli tak reagujú na slová predsedu Smeru-SD a premiéra Roberta Fica, podľa ktorých sa príslušní členovia Smeru-SD nemajú tváriť ako ministri či štátni tajomníci, lebo sú predovšetkým politikmi Smeru-SD.

„Zároveň vyzývame premiéra Fica, aby zvážil svoje zotrvanie na čele vlády, pretože by pre občanov a štát bolo lepšie, keby s takýmito obmedzenými názormi na fungovanie štátu robil čisto stranícku politiku mimo výkonnej moci,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík a doplnil:

„Jednou z možností je, že by Robert Fico spojil funkciu predsedu strany s funkciou generálneho manažéra.“

>> Sulík ako premiér bude potrebovať silného šéfa diplomacie, tvrdí Droba >>

To posledné, čo Slovensko potrebuje, je podľa SaS stranícky egoizmus, hystéria a zaslepenosť.

„Po víkendovom sneme Smeru-SD, na ktorom sa okrem reality krivili aj biblické motívy, je nepochybné, že Robert Fico sa snaží pretvoriť stranu na agresívnu ochranku dvoch skompromitovaných politikov. Prvým je on sám a druhým je minister vnútra Robert Kaliňák. Sú to celkom zjavné signály úpadku, ktorý môže navodiť aj predčasné voľby. Strana SaS je na ne pripravená,“ dodal predseda strany SaS Richard Sulík.

Môže vás zaujímať

Prezidentka ocenila ľudskú statočnosť, neúnavnosť a silu