Jednou vetou

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela

ZĽAVA: Jozef Dolinský, Marian Kočner a Jaroslav Rezník

autorská koláž hlavne.sk, TASR

V nemom úžase mohli ostať minulý víkend diváci RTVS pri sledovaní známej relácie Aleny Heribanovej, Anjeli strážni. Hosťom bol bývalý riaditeľ Národného onkologického ústavu Jozef Dolinský. RTVS ho akceptovala ako hosťa napriek zverejnenej komunikácii s Marianom Kočnerom. V komunikácii konzultovali okrem iného výšku úplatku pre iného lekára, aj Dolinského ambíciu stať sa ministrom zdravotníctva.

„ MOJI ANJELI STRÁŽNI. Dnes večer ma v obľúbenej relácii RTVS vyspovedá skvelá Alena Heribanová. Ak chcete nazrieť do môjho súkromia, ak sa chcete dozvedieť niečo o mojom detstve a dospievaní, ako som vyrastal o mojom štúdiu ale aj záľubách, aj o tom prečo som sa napokon rozhodol pre onkológiu a takisto o mojej kariére, zapnite si dnes večer o 20.10 Dvojku,“ pochválil sa v deň vysielania Jozef Dolinský na sociálnych sieťach.

Len mesiac dozadu boli pritom plné médiá jeho komunikácie s Marianom Kočnerom, ktorý je obžalovaný z falšovania zmeniek, ďalších ekonomických trestných činov a aj v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

V relácii dostal priestor porozprávať o svojich úspechoch,súkromí a kariére. Na dohadovanie úplatkov, spoločné dovolenky s Kočnerom sa ho však nikto nepýtal.

Kočner sa mal údajne podľa denníka SME okrem výšky úplatku pre iného lekára pýtať aj na zdravotný stav iného pacienta, konzultoval s ním vraj nákup zariadení na ožarovanie nádorov pre ústav, ktorému Dolinský v tom čase šéfoval a riešili spolu aj jeho údajnú ambíciu stať sa ministrom zdravotníctva.

V súvislosti s odvysielaním relácie sme už oslovili RTVS a jeho riaditeľa Jaroslava Rezníka, či si za výberom hosťa stojí. Na naše opakované otázky nereagujú.

Jozef Dolinský informoval o účinkovaní v relácii na sociálnej sieti | foto: Facebook

 

Jaroslav Rezník je riaditeľom RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie