Jednou vetou

Z piatich obvinených v Británii z útoku kyselinou na dieťa sú traja Slováci

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Z piatich mužov obvinených v stredu v Británii z útoku kyselinou na trojročného chlapca sú traja občania Slovenska. Informovali o tom tamojšie médiá.

Pred súd sa v stredu postavili Adam Cech (27), Jan Dudi (25) a Norbert Pulko (22), ktorí sú zo Slovenska a žijú v Londýne. Ďalej Afganec Jabar Paktia (41) žijúci v meste Wolverhampton v grófstve West Midlands a 39-ročný otec obete, ktorý takisto žije v grófstve West Midlands. Jeho meno z právnych dôvodov neuviedli, informoval denník Daily Mail.

Britská polícia zatkla troch mužov po útoku kyselinou na trojročné dieťa

Polícia obvinila mužov zo sprisahania s cieľom spôsobiť ťažkú telesnú ujmu. K útoku došlo v jednom z obchodov v nákupnom centre vo Worcestri v sobotu popoludní. Dieťa hospitalizovali so závažnými popáleninami na tvári a na rukách. V nedeľu ho prepustili, ale ešte nie jasné, či sa neprejavia dlhodobé následky jeho zranení, uviedla polícia, podľa ktorej bol chlapec zámerným cieľom útoku. O možnom motíve nie je nič známe.

V Británii zaznamenali nedávno nárast počtu útokov kyselinou, vláda chce preto sprísniť predaj leptavých látok, najmä osobám do 18 rokov.

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela