Jednou vetou

Za slušné Slovensko: Kroky T. Gašpara budeme do poslednej chvíle sledovať

Juraj Šeliga a Karolína Farská z iniciatívy Za slušné Slovensko počas zhromaždenia v Bratislave 15. apríla 2018

foto: TASR

Iniciatíva Za slušné Slovensko tvrdí, že v súčasnej situácii je nepochopiteľné, že policajný prezident Tibor Gašpar skončí vo svojej funkcii až o šesť týždňov. V tlačovej správy, pod ktorou sú podpísaní Juraj Šeliga, Ján Gálik, Karolína Farská a Martina Strmeňová uviedli, že kroky Gašpara budú do poslednej chvíle veľmi pozorne sledovať.

Pellegrini: Policajný prezident končí vo svojej funkcii

„Všetci slušní ľudia, ktorým záleží na Slovensku môžu byť na seba hrdí. Ich tlak donútil odstúpiť pána Fica, pána Kaliňáka, pána Druckera, pána Valockého a dnes i policajného prezidenta Gašpara,“ skonštatovali. Zároveň veria, že tisícky slušných policajtov budú mať nového policajného prezidenta, o ktorom verejnosť nebude mať akékoľvek pochybnosti.

Iniciatíva od nového policajného prezidenta, ako aj ministra vnútra očakáva, že to budú slobodní ľudia, ktorí nie sú vazalmi strany Smer-SD a budú konať vždy len v prospech a v záujme občanov uviedli členovia iniciatívy s tým, že budú sledovať všetky legislatívne návrhy, ktoré súvisia so zmenou voľby policajného prezidenta, vedenia polície a nezávislosti policajnej inšpekcie.

Neskoré, či konštruktívne rozhodnutie, to sú reakcie na Gašparov koniec

„Spoločne sme začali upratovanie krajiny, ktoré musíme dokončiť,“ vyhlásili členovia iniciatívy. Zároveň doplnili, že o konaní občianskych aktivít v tomto týždni budú informovať v stredu (18.4.) po dohode s organizátormi z celého Slovenska.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky