Jednou vetou

Za slušné Slovensko: Pellegrini by mal ako prvé odvolať Gašpara

Juraj Šeliga a Karolína Farská z iniciatívy Za slušné Slovensko počas zhromaždenia v Bratislave 15. apríla 2018

foto: TASR

Iniciatíva Za slušné Slovensko verí, že prvým krokom premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) ako dočasne povereného ministra vnútra bude odvolanie Tibora Gašpara z funkcie policajného prezidenta. V utorkovej tlačovej správe iniciatívy to skonštatovali Juraj Šeliga, Martina Strmeňová a Ján Gálik.

Kollár: Zotrvanie Gašpara vo funkcii dokazuje, že štát ovláda mafia

Rovnako očakávajú, že príde k zmene výberového procesu policajného prezidenta a k vytvoreniu nezávislej policajnej inšpekcie. „Odvolanie pána Gašpara považujeme za prvý a nevyhnutný krok pre začiatok obnovovania dôvery občanov v činnosť ministerstva vnútra, ako aj krok k naplneniu požiadavky nezávislého vyšetrenia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a všetkých káuz, na ktoré Ján poukázal,“ skonštatovali.

Prezident prijal demisiu Druckera, ministerstvo povedie premiér

Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko, tiež uviedli, že o ich ďalších aktivitách budú informovať. „Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti,“ odkázali.

Pellegrini prevezme zodpovednosť za najbližšie kroky na Ministerstve vnútra

Premiér Pellegrini ešte v utorok povie ďalší postup na ministerstve vnútra, ktorého vedením je dočasne poverený po odchode Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Oznámil to po tom, čo Drucker podal demisiu do rúk prezidenta SR Andreja Kisku a Pellegrini prevzal poverenie o dočasnom vedení.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky