Jednou vetou

Za slušné Slovensko zavarilo šéfovi NAKA Hraškovi: Pol.prezident Lučanský ho začal disciplinárne stíhať

13.novembra vypočúval aktivistov vyšetrovateľ NAKA.

foto: TASR

Anonymné podania na organizátorov podujatí Za slušné Slovensko neriešila polícia v súlade so zákonom. Vyplynulo to zo záverov analýzy, ktorú si dal vypracovať policajný prezident Milan Lučanský.

Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

„Zo záverov analýzy vyplývajú viaceré pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko. Preto som začal disciplinárne konanie voči riaditeľovi NAKA Petrovi Hraškovi. Ďalšie opatrenia prijmem po ukončení disciplinárneho konania,“ uviedol na facebooku policajný prezident M. Lučanský.

Riaditeľ NAKA Peter Hraško je v súčasnosti na dovolenke.

Prečo bývalý siskár ovplyvňuje dianie cez politikov?

Pripomeňme, že aktivistov Za slušné Slovensko vypočúval vyšetrovateľ NAKA na základe anonymného trestného oznámenia adresovaného priamo na riaditeľa NAKA Petra Hraška. Ten ho pridelil po vyhodnotení protikorupčnej jednotke. V oznámení sa uvádzalo že aktivisti organizovali štátny prevrat a platí ich americký finančník George Soros. Vyšetrovateľ mal od nich pýtať výpisy zo súkromných bankových účtov.

Prezident Policajného zboru v nedeľu 18. novembra oznámil, že si dal pripraviť precíznejšiu analýzu v súvislosti s anonymným trestným oznámením. Po jej preštudovaní zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia NAKA, a skutočnosťou. „Nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a iné pochybenia. Nariadil som preto kontrolu. Po jej záveroch prijmem opatrenia,“ zosumarizoval analýzu a jej výsledky M. Lučanský.

 

O začatí disciplinárneho konania informuje polícia na facebooku | foto: facebook Polícia SR

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky