Záchrana pre Slovensko? Vznikla nová politická strana

Líder strany NAJ Viktor Béreš foto: TASR, zdroj: TASR

Ministerstvo vnútra SR dnes zaregistrovalo novú politickú stranu s názvom Nezávislosť a Jednota (NAJ). Oznámil to predseda strany Viktor Béreš.
„NAJ bude presadzovať záujmy a práva všetkých obyvateľov, predovšetkým zamestnancov, dôchodcov, živnostníkov a stredných podnikateľov,“ uviedol po zaregistrovaní. Skritizoval dianie v parlamente, ktoré označil za cirkusové predstavenia.

Politici podľa neho neriešia skutočné problémy ľudí, poukazuje na chudobu ľudí a klesá podľa neho životná úroveň. „Chudobní schudobneli a bieda je väčšia, z čoho pramení apatia ľudí,“ poznamenal Béreš. Strana chce podľa neho zaviesť minimálnu mzdu 1000 eur aj minimálny starobný dôchodok 550 eur podľa odpracovaných rokov. „Máme vysokú kvalitu i produktivitu práce, ale do platov sa to nepremietlo, takže niečo je choré v riadení krajiny,“ uviedol.

Hovorí tiež o vytlačení oligarchie, modernizácii nemocníc, postavení 50.000 nájomných bytov ročne. Ďalej chce zaviesť iba jednu zdravotnú poisťovňu. NAJ tiež odmieta prijímanie imigrantov a chce byť najväčšou stranou na Slovensku.

Prepáčte, ale momentálne neexistujú žiadne ankety.

Môže vás zaujímať

Totalita je niečo, čo sa nedá pochopiť, ak to nezažijete, povedal Kocáb