Jednou vetou

Zadržala Janíčka, ktorý žiadal obnovu konania v kauze vydierania

Ilustračné foto

TASR

Trenčiansky policajný vyšetrovateľ zadržal v utorok trenčianskeho podnikateľa Ondreja Janíčka. TASR informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

„Vzhľadom na momentálne stále prebiehajúce procesné úkony a aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, sa k predmetnej veci až do skončenia vyšetrovania nebudeme vyjadrovať. Taktiež nebudeme poskytovať žiadne bližšie informácie o tom, v akom štádiu sa vyšetrovanie nachádza, keďže by to mohlo ohroziť, resp. zmariť alebo podstatne sťažiť dosiahnutie účelu trestného konania,“ uviedla Antalová.

Otvorili proces so zločineckým gangom sátorovcov, na krku majú deväť vrážd

Ondrej Janíček spolu so svojím spoločníkom žiadali o obnovu konania v kauze vydierania, za ktorú ich pred 16 rokmi odsúdila terajšia štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti, vtedy sudkyňa Monika Jankovská. Odsúdení boli za vydieranie považskobystrického podnikateľa Tibora Jurisu. Tvrdili, že Jurisa podpísal krivú výpoveď.

Janíček so spoločníkom sú vlastníci nehnuteľnosti Fatima pod Trenčianskym hradom. Historické priestory zrekonštruovali v roku 2000. Súčasťou objektu je aj známy, dnes zdevastovaný bar, o ktorý podľa Ondreja J. mali záujem Čongrádyovci. Tí ho údajne násilím prinútili prepísať bar na nich. Podľa Janíčka bola v kauze zainteresovaná aj Jankovská. Štátna tajomníčka sa podľa svojich slov k zločincom nevyjadruje. Avizovala, že sa bude brániť právne.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky