Jednou vetou

Zákon o potláčaní kriminality v rómskych osadách sa podľa MV nepripravuje

Ilustračné foto

foto: TASR

V súčasnosti nie je v legislatívnom procese návrh zákona o potláčaní kriminality rómskych osád. Počas štvrtkovej Hodiny otázok v parlamente to vyhlásil v mene ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) minister práce Ján Richter (Smer-SD).

Saková sa z Hodiny otázok ospravedlnila. Richter doplnil, že Ministerstvo vnútra (MV) SR pri príprave zákonov dbá na to, aby neboli žiadnym spôsobom zasiahnuté práva občanov.

Lustrácie novinára A. Valčeka boli legálne, zhodli sa výbor aj SIS

„Treba však spomenúť, že v niektorých častiach Slovenska má rómska kriminalita alebo kriminalita v rómskych osadách narastajúci trend a je potrebné daný problém riešiť,“ uviedol v pléne Richter, ktorý odpovedal na otázku poslanca Ondreja Dostála (SaS).

Ten sa pýtal ministerky vnútra, či MV pokračuje v legislatívnom procese k tejto téme, ktorú podľa neho otvoril exminister vnútra Robert Kaliňák.

Dostála tiež zaujímalo, či si rezort vnútra nemyslí, že postaviť kriminalitu na etnický alebo rasový základ je ústavne sporné a populistické riešenie.

FOTO: Nový káder pre Sulíkovcov? Pozrite sa, kto večeral so županom Drobom

„Neberieme to ako populistické riešenie, ale ako spätnú väzbu, ktorá tu existuje. Právna úprava v oblasti vnútorného poriadku a bezpečnosti v SR nepokrýva dostatočne všetky atypické situácie, ku ktorým v praxi dochádza. Nejasnosti pri aplikácii nastávajú najmä pri drobných porušovaniach verejného poriadku, ktoré spočívajú v obťažujúcom správaní,“ uzavrel Richter.

Môže vás zaujímať

Kiskovci majú na krku ďalší škandál: Kampaň za obecné peniaze