Jednou vetou

Zasadnutie vlády v Skalici bolo pracovné, financie nerozdávame, uviedol Pellegrini

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: TASR/AP

Napriek tomu, že v Skalici absolvovala vláda slávnostné výjazdové zasadnutie, program bol plne pracovný. Informoval o tom na tlačovej konferencii premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Zasadnutie prebehlo v regióne, ktorý nepatrí medzi menej rozvinuté. „Nešlo o štandardné rokovanie, ktorého cieľom je pomôcť zvýšiť zamestnanosť a zlepšiť životné podmienky v regióne. Naopak, Skalica patrí medzi rozvinuté okresy s aktuálnou mierou nezamestnanosti, ktorá nedosahuje ani tri percentá,“ uviedol Pellegrini.

Bonusom zákona o neprimeraných podmienkach je podľa Matečnej anonymné podanie

Rozhodnutím pre výber miesta zasadnutia bolo vzdať úctu tomu, čo sa v Skalici pred 100 rokmi dialo. „Súčasťou nášho rokovania bol štandardný priebeh. Nevyhodnocovali sme ani situáciu v okrese, ani iné veci. Rád by som dal na pravú mieru, že ak vláda ide do regiónu, automaticky nerozdáva milión. Vláda tak robí pri rokovaniach v menej rozvinutých regiónoch,“ doplnil premiér.

Pellegrini ocenil prácu podpredsedu EK pre Energetickú úniu  Šefčoviča

Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) ocenil prácu podpredsedu Európskej komisie (EK) pre Energetickú úniu Maroša Šefčoviča. Ten vo voľbách do Európskeho parlamentu nebude lídrom Strany európskych socialistov (PES). Premiér to uviedol v utorok počas brífingu po rokovaní vlády v Skalici.

Zvolenie Webera za predsedu EK by bolo dobré pre strednú Európu, tvrdí maďarský expert

Podľa premiéra Šefčovič urobil veľa nielen pre EÚ, ale aj pre Slovensko. „Na rozdiel od iných, Šefčovič nezabudol, odkiaľ prišiel. Vždy a všade hájil aj záujmy SR. Napriek tomu, že je už dlhé roky vysokým úradníkom v Bruseli, stále háji a bráni SR a pevne verím, že tak bude robiť aj naďalej,“ povedal.

Pellegrini podotkol, že aj napriek tomu, že Šefčovič nebude označený za hlavného kandidáta PES vo voľbách do EP, tak bude zodpovedný za prípravu programu, s ktorým európski socialisti pôjdu do volieb.

Socialistov povedie súčasný prvý podpredseda exekutívy EÚ Frans Timmermans, bude sa tak môcť uchádzať o post predsedu Komisie. Potvrdil to Šefčovič, ktorý pôvodne chcel zabojovať o post šéfa EK. Timmermansovu kandidatúru Šefčovič podporuje.

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky