Jednou vetou

Zástupcovia regiónov a menšín sa podieľajú na stratégii rozvoja ich kultúry

Ilustračné foto

Foto: TASR

V pondelok (19. 11.) sa začínajú menšinové participatívne pracovné stretnutia.

Spolu s Ministerstvom kultúry (MK) SR sa podieľajú na tvorbe Stratégie rozvoja miestnej a regionálnej kultúry a kultúry národnostných menšín. Informovala o tom Kancelária štátneho tajomníka MK SR.

„Od júna 2018 ministerstvo kultúry neustále pracuje na tvorbe Stratégie rozvoja miestnej a regionálnej kultúry a kultúry národnostných menšín. Stretnutia regionálnych pracovných skupín prebiehali do polovice októbra. Výsledky stretnutí spracovala interná pracovná skupina. Participatívne stretnutia národnostných menšín sa začínajú budúci týždeň,“ vysvetlil Konrád Rigó, štátny tajomník MK SR.

Revolúcia, ktorá ukončila 50 rokov komunizmu. Ako to celé bolo?

Participatívne stretnutia majú prispievať k obsahu a kvalite stratégie. Rezort avizoval, že ich bude celkovo osem, a dokončenie stratégie odhaduje na jar 2019.

Príslušných odborníkov z každej registrovanej národnostnej menšiny na Slovensku do jednotlivých pracovných skupín navrhol odbor kultúry národnostných menšín spolu s Fondom na podporu kultúry národnostných menšín a s expertmi vnútornej pracovnej skupiny.

Prvé participatívne stretnutie zaoberajúce sa menšinovou kultúrou sa bude podľa ministerstva konať 19. novembra v Bratislave a zúčastnia sa na ňom odborníci rómskej menšiny.

KOMENTÁR: Označí nás Kiska za mafiánov?

Rusíni, Ukrajinci, Nemci a Česi sa stretnú 22. novembra v Košiciach, maďarská menšina bude diskutovať o obsahu stratégie 23. novembra v Bratislave a odborníci zo zvyšných siedmich národností sa stretnú 26. novembra tiež v Bratislave.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky