Jednou vetou

Zástupcovia V4 a Ukrajiny skontrolujú sociálnu legislatívu v cestnej doprave

Predsedovia parlamentov krajín Vyšehradskej štvorky (V4). Na snímke vľavo predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček, druhý zľava predseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, uprostred predseda maďarského Národného zhromaždenia László Kövér, druhý sprava predseda poľského Senátu Stanislaw Karczewski a vpravo predseda Národnej rady SR Andrej Danko

Foto: TASR

Sociálnu legislatívu v cestnej doprave skontrolujú zástupcovia Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Ukrajiny od 24. do 26. septembra v Kysuckom Lieskovci a Podsuchej. Informoval hovorca Národného inšpektorátu práce Ladislav Kerekeš.

„Tieto miesta boli vybrané zámerne, pretože pokrývajú hlavné cestné ťahy v smere sever – juh. Ale tiež preto, že sú tu k dispozícii dostatočne veľké odstavné plochy,“ uviedol Kerekeš.

Doplnil, že medzinárodná kontrola sa na Slovensku vykonáva každý rok. „Zástupcovia susedných štátov sa na nej zúčastňujú najmä preto, že Slovenská republika je často cieľovou destináciou prepravy z týchto krajín, respektíve je z týchto krajín cez územie Slovenska vykonávaný tranzit,“ podotkol hovorca Národného inšpektorátu práce.

Poďte hlasovať za nové „ŠPZtky“ pre Bratislavu. Tieto skratky sú v ponuke

Hlavným cieľom spoločnej kontroly je predovšetkým výmena poznatkov z výkonu kontrol, prerokovanie a zjednotenie postojov k výkladu jednotlivých ustanovení európskych predpisov, ako aj vzájomná výmena skúseností s používaním programov pre vyhodnotenie výstupov z analógových a digitálnych tachografov. „Kontroly sa uskutočňujú v rovnakých časoch a je skontrolovaných spravidla 50 nákladných vozidiel a autobusov,“ dodal Kerekeš.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Matovič dosiahol svoje. Tatko sa dohodol s fitnescentrami