Jednou vetou

Záver prázdnin bude na severnom Spiši patriť cyklistickým pretekom

Nadšenci cyklistiky sa cez víkend 2. a 3. septembra na severnom Spiši rozlúčia s prázdninami počas pretekov. Šesťdesiat kilometrov dlhá trať čaká na pretekárov rôznych vekových kategórií. Na jej štarte pred Domom kultúry v Starej Ľubovni môžu byť aj milovníci cyklistiky starší ako 60 rokov.

„Je to ďalší dôkaz toho, že cyklistika má v našom regióne svoje miesto. Neustále pracujeme na budovaní nových cyklotrás. Ako pre fanúšikov horskej cyklistiky, tak aj pre milovníkov cestnej či rodinnej,“ povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu severný Spiš Pieniny Erika Šalatová. Zo Starej Ľubovne bude trať pokračovať cez Podolínec, Toporec, Haligovce, Kamienku až do Hniezdneho.

Počas soboty si silu zmerajú aj milovníci adrenalínovej jazdy, na takzvaných singletrailoch. „Sú to jednosmerné chodníky určené iba pre bicykle a povolený je len zjazd. Nachádzajú sa pod Oslím vrchom za Ľubovnianskym hradom, aj v Pieninách, konkrétne v Lechnici,“ uviedla Šalatová. V Lechnici budú pretekári súťažiť aj v nedeľu 3. septembra, a to v dvoch kategóriách.

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom