Jednou vetou

Zdá sa, že najlepší lekári sa necítia dobre v štátnom zdravotníctve

Ilustračné foto

pixabay.com

Za zlé vysvedčenie stavu štátneho zdravotníctva považuje poslankyňa NR SR a členka zdravotníckeho tímu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Janka Cigániková odchod veľkej skupiny rádiológov z národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb.

„Zdá sa, že najlepší lekári sa necítia dobre v štátnom zdravotníctve,“ uviedla poslankyňa a doplnila: „Keďže ide o vážny problém týkajúci sa zdravia a životov občanov, nechceme situáciu unáhlene komentovať. Po podrobnom preskúmaní vzniknutej situácie sa vyjadríme v najbližších dňoch a prinesieme aj návrhy riešení,“ uviedla za zdravotnícky tím SaS J. Cigániková.

Špičkoví lekár zo spomenutého ústavu sa rozhodli zmeniť zamestnávateľa – štátneho nahradia za súkromného. „V neľahkej situácii sa tešíme aspoň z toho, že lekári a sestry neodchádzajú do zahraničia, ale zostávajú na Slovensku a budú liečiť našich pacientov,“ poznamenala poslankyňa NR SR Janka Cigániková a doplnila: „Za peniaze sa dajú kúpiť ľudské ruky, no nie ľudské srdcia.“

SaS hľadí na pozadie a podstatu problémov v zdravotníctve komplexne, a preto intenzívne pracuje na zdravotníckej reforme.

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela