Jednou vetou

Zdravotný stav Fica je stabilizovaný, ale ešte to nie je v poriadku, potvrdil Žiga s Rašim

Minister hospodárstva SR Peter Žiga (SMER-SD)

foto: TASR

Zdravotný stav predsedu koaličného Smeru-SD Roberta Fica je stabilizovaný a zotavuje sa. Potvrdili to ministri a podpredsedovia Smeru-SD Richard Raši a Peter Žiga. Raši dodal, že Fico bude v politike dovtedy, "dokedy bude vládať a chcieť".

„Už nie je v nemocnici, je doma. Už sa zostavuje, tlak má stabilizovaný, ale ešte to nie je v poriadku,“ povedal Žiga novinárom pred stredajším rokovaním vlády.

Členovia výboru NR SR vyslovili dôveru v NAKA pri obvinení Fica, uviedol Hrnko

Raši pred novinármi skonštatoval, že Ficov tlak bol naozaj vysoký a zotavenie bude trvať dlhšie. „Včera som s ním osobne bol, dáva sa dokopy, určite to ešte pár dní potrvá, prídu sviatky. Má chuť a ambíciu sa znova s plnou vervou vrátiť,“ doplnil.

Fico pre problémy s krvným tlakom odišiel pred začatím sobotného (7. 12.) snemu Smeru-SD. Na sneme napokon ani nevystúpil, novinárom pred odchodom do nemocnice povedal, že s krvným tlakom má problém dlhodobo.

Žiga nevie, či sa Fico vyjadrí k svojmu obvineniu

Podpredseda Smeru-SD a minister hospodárstva Peter Žiga nevie, či sa predseda Smeru-SD Robert Fico vyjadrí k svojmu obvineniu. Dodal, že Fica za jeho vyjadrenie kritizoval, no zároveň si myslí, že za vyslovenie názoru by nemal znášať takéto dôsledky.

Polícia sa zaoberá výrokmi poslancov Smeru v súvislosti s vyjadreniami Fica

„Keď si pozriete to video, nie je na tom nič také, čo by zdokumentovalo to, čo hovorí prokurátor, že by podporoval šírenie rasizmu alebo niečo podobné,“ povedal Žiga novinárom pred stredajším rokovaním vlády.

Ďalší podpredseda vlády za Smer-SD Richard Raši sa nechce vyjadrovať k Ficovmu obvineniu. „Viete, že aj predseda vlády povedal, že nebudeme sa nijako vyjadrovať a zasahovať do práce vyšetrovateľov a prokurátorov, kým to nie je ukončené,“ skonštatoval pred novinármi. Doplnil tiež, že poslanci Smeru-SD môžu slobodne vyjadrovať svoj názor aj v tejto súvislosti.

Matovič: Fico vedel že ho obvinia, chce sa priblížiť k voličom Kotlebu

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Fica z troch trestných činov. Fico sa mal podľa polície dopustiť hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

Poslanci Smeru-SD označili obvinenie za súčasť sústredeného útoku na stranu, ako aj na osobu jej predsedu. Iniciovali zvolanie brannobezpečnostného výboru Národnej rady (NR) SR, na ktorom sa chceli pýtať na okolnosti obvinenia. Členovia výboru v utorok (10. 12.) vyslovili dôveru v postupy Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pri obvinení predsedu Smeru-SD.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky