Jednou vetou

Žiakom, rodičom aj učiteľom ministerstvo sprístupnilo zadarmo vyše 550 digitálnych učebníc

Minister školstva Branislav Gröhling.

Foto: SITA

Ministerstvo školstva koncom marca rokovalo s vydavateľmi o uvoľnení licencií na digitálne učebnice.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) sprístupnilo zadarmo žiakom, rodičom aj učiteľom digitálne učebnice. Ako priblížil vo svojom statuse na sociálnej sieti šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS), ide o 558 titulov od 14 vydavateľov. Dodal, že sa dohodli s vydavateľmi na tom, aby v čase tejto mimoriadnej situácie a ďalších v budúcnosti uvoľnili licencie, sprístupnili učebnice všetkým a uľahčili tak online vzdelávanie. Na stránke https://edicnyportal.iedu.sk/Briefcase je potrebné zadať meno: ucebnica@iedu.sk a heslo: ucebnica.

Ministerstvo školstva koncom marca rokovalo s vydavateľmi o uvoľnení licencií na digitálne učebnice. Cieľom bolo, aby v čase mimoriadnej situácie mohli učebnice a pracovné zošity používať žiaci a rodičia z domu. Rezort rokoval aj o tom, aby nielen v súčasnej mimoriadnej krízovej situácii, ale vždy, ak by sa krajina dostala do stavu núdze, sa licencie uvoľnili a učebnice boli k dispozícii všetkým bezplatne. „Naším cieľom je čo najviac vyjsť v ústrety rodičom a žiakom a uľahčiť im toto obdobie, keď sa vzdelávajú z domu. Preto chceme vyrokovať, aby mali k dispozícii tieto učebnice,“ priblížilo v marci ministerstvo.

Školy sú momentálne zatvorené do odvolania a výučba sa uskutočňuje dištančnou formou. Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zaviedla sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky