Jednou vetou

Žiga: R. Fico by sa mal vrátiť tento týždeň, potom budeme v strane diskutovať

Minister hospodárstva SR Peter Žiga (SMER-SD)

foto: TASR

Predseda Smeru-SD Robert Fico sa zo zahraničia vráti ešte tento týždeň. Po utorkovom rokovaní vlády to povedal podpredseda strany a minister hospodárstva Peter Žiga. "Pán predseda je v zahraničí, vráti sa tento týždeň a potom si sadneme za jeden stôl a budeme o tom hovoriť," povedal na margo situácie v Smere-SD.

Žiga podľa svojich slov s Ficom minulý týždeň niekoľkokrát hovoril. „Uzavreli sme to s tým, že počkáme, kým sa vráti,“ dodal s tým, že naposledy sa pravdepodobne rozprávali v utorok (28. 5.). Na stretnutie predsedníctva Smeru-SD čakajú aj jeho ďalší členovia – ministerka vnútra Denisa Saková a podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Raši tiež priznal, že sa cez víkend stretol s Monikou Smolkovou, ktorá stojí za listom nespokojných členov Smeru-SD. „Aj ona mi povedala, že vyjadrenie, ktoré posielala, posielala okresným a krajským štruktúram a jej záujmom nebolo to riešiť cez médiá,“ priblížil. S členmi z Košického kraja sa chce podľa svojich slov stretnúť budúci týždeň, po skončení jeho pracovnej cesty do Číny.

Pellegrini bude s ruskými predstaviteľmi rokovať aj o tranzite plynu či rope

Podľa Rašiho Smer-SD v súčasnosti nie je v situácií, že sa musí vyjadrovať zo dňa na deň. Zdôraznil, že ďalšie voľby sa konajú až v marci a odmietol, že by sa medzi koaličnými stranami malo hovoriť o ich predčasnom konaní. „Nevidíme záujem koaličných strán, že by sa voľby mali konať skôr, ale možné je všetko,“ povedal.

Premiér Peter Pellegrini pred rokovaním vlády uviedol, že s Ficom zatiaľ nehovoril a podľa jeho informácií je na súkromnej ceste v zahraničí. Podľa zdrojov denníka Pravda je bývalý premiér v Izraeli, kde sa zveril do rúk tamojším kardiológom.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky