Jednou vetou

Zimný čas nám nevyhovuje, chceme letný – kritizujú Slováci návrh Ministerstva práce

"Chceme zachovanie letného a nie zimného času," píšu Slováci na sociálnych sieťach

foto: TASR

Sociálne siete sa zaplavila vlna kritiky návrhu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré chce v rámci zrušenia striedania letného a zimného času zachovať pre Slovensko zimný čas. "O tom nemajú rozhodovať ľudia?" "Nedoprajú nám dlhé letné večery, máme len pracovať!" - takéto názory prevládajú medzi rozhorčenými Slovákmi. Vznikla už dokonca aj petícia za zachovanie letného času.

Poslancov čaká bohatý program: októbrová schôdza sa začala

Návrh Ministerstva práce,sociálnych vecí a rodiny za zachovanie zimného času je v súčasnosti medzirezortnom pripomienkovom konaní.  Zachovanie zimného času zdôvodňuje rezort takto: „Z dôvodu nepriaznivého účinku na zdravie celkovo odporúčame zrušenie každoročných zmien času a ustálenie štandardného tzv. zimného času, ktorý sa v našich zemepisných šírkach dlhodobo uplatňoval a rešpektuje fyziológiu populácie na našom území.“

Chcete dostávať od nás novinky? Prihláste sa na bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledný týždeň Vám príde od šéfredaktora priamo do Vašej e-mailovej schránky

Ak návrh Európskej komisie členské štáty Európskej únie schvália, poslednú sezónnu zmenu času by sme mali na Slovensku v nedeľu 27. októbra 2019. Po nej by sa už čas sezónne nemenil. Ministerstvo práce SR si však zároveň myslí, že by bolo vhodné posunúť účinnosť navrhovanej smernice. Upozorňuje, že v niektorých oblastiach bude potrebná lehota na prispôsobenie informačných systémov, prípadne iných zariadení, ktoré boli naprogramované podľa súčasného znenia smernice do roku 2021.

Na sociálnych sieťach sa ľudia sťažujú, že chcú letný čas. Včera vznikla aj Petícia za zachovanie letného času, do nedeľného predpoludnia ju podpísalo 700 ľudí.

Poslanec Goga zvažuje odchod z parlamentu

Môže vás zaujímať

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!