Jednou vetou

Zisk sídla ELA už v prvom kole hlasovania je obrovský úspech, uviedol Pellegrini

Minister práce Ján Richter a za predseda vlády SR Peter Pellegrini

foto: TASR

Umiestnenie sídla Európskeho orgánu práce (ELA) v Bratislave oceňuje aj slovenský premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

„Získavame tak prvú európsku inštitúciu a považujem za obrovský úspech, že sa nám podarilo vyhrať už v prvom kole,“ uviedol v reakcii na štvrtkové rozhodnutie Rady pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti v Luxemburgu.

Pripomenul, že záujem o sídlo tejto inštitúcie mali aj iné členské krajiny EÚ ako Rumunsko, Chorvátsko, Cyprus či Lotyšsko. Slovensko získalo hneď v prvom kole hlasy 15 krajín, ktorým Pellegrini za podporu ďakuje.

Slovensko uspelo v boji o sídlo Európskeho orgánu práce

„Veľká vďaka patrí ministrovi práce Jánovi Richterovi a jeho tímu, ktorý niekoľko mesiacov prezentoval Slovensko ako vhodnú krajinu pre sídlo tejto novovznikajúcej európskej agentúry. Rovnako sa chcem poďakovať aj rezortu zahraničných vecí a vôbec všetkým, ktorí odrobili kus poctivej roboty,“ doplnil Pellegrini s tým, že získanie takejto inštitúcie nie je jednoduché. „Sám som bol pri tomto úsilí od začiatku a takisto som svojich kolegov predsedov vlády na rôznych spoločných stretnutiach presviedčal o tom, že Slovensko je pre ELA výborná krajina,“ dodal.

Zdôraznil, že s agentúrou príde na Slovensko takmer 150 špičkových európskych odborníkov a pravidelne sa tu budú stretávať experti na oblasť pracovného práva z celej Európy. „To bezpochyby zvýši prestíž Bratislavy ako proeurópskeho hlavného mesta,“ dodal Pellegrini.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky