Žitňanská hrozí demisiou, ak sa do Súdnej rady dostane Jankovská

Lucia Žitňanská

Foto: TASR

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) bude zvažovať svoje zotrvanie vo funkcii v prípade, ak do Súdnej rady prejde pri tajnej voľbe v parlamente štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská (nominantka Smeru-SD). Informuje o tom Denník N, odvoláva sa na viacero ľudí z poslaneckého klubu Most-Híd.

Žitňanská považuje Jankovskej nomináciu do Súdnej rady za neprijateľnú. Vysvetľovať to mala tento týždeň aj na poslaneckom klube Mosta-Híd. Žitňanská nechcela denníku komentovať debaty na klube. „Cez jej hovorcu Petra Bublu odkázala, že názor na kandidatúru Jankovskej nemení,“ píše denník.

Šéf Mosta-Híd Béla Bugár potvrdil, že rokovania v rámci koalície o nominácii Jankovskej ešte stále prebiehajú. Na to, či chápe postoj Žitňanskej, denníku neodpovedal. Ministerka by mala o tejto veci podľa denníka hovoriť vo štvrtok s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD).

Jankovskú, ktorá prešla do politiky zo sudcovskej funkcie, navrhol do Súdnej rady predseda ústavnoprávneho výboru Róbert Madej zo Smeru-SD. Žitňanská dlhodobo presadzuje, aby bola Súdna rada čo najviac oslobodená od politických vplyvov, pripomenul denník.

Môže vás zaujímať

Školský zákon zakazuje diskrimináciu a obzvlášť segregáciu,tvrdí rezort školstva