Jednou vetou

Zmenu školského roka pre vysoké teploty rezort školstva neplánuje

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová

foto: TASR

Zmenu školského roka, ktorý trvá od začiatku septembra do konca júna, z dôvodu vysokých teplôt rezort školstva neplánuje. Uviedla to vo štvrtok ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS).

„Robíme si štatistiky, koľko dní trávia deti v škole a koľko dní majú voľno. Verte mi, je to už pomaly na polovicu, lebo majú toľko voľna počas roka,“ poznamenala Lubyová. Ako doplnila, kedysi nebolo zvykom, že by mali školáci toľko voľných dní počas školského roka. „Dnes v priemere chodia deti do školy 170 dní a ostatné dni majú voľno,“ poznamenala šéfka rezortu školstva.

Horúčavy potrápia Slovensko aj dnes. Peklo bude takmer na celom území

„Keby sme išli touto cestou a skrátili by sme ešte jún, tak sa obávam, že by deti boli veľmi málo v škole,“ dodala Lubyová.  Najbližšie si školáci oddýchnu počas letných prázdnin v júli a auguste. Do školských lavíc si opäť zasadnú v pondelok 2. septembra.

V školskom roku 2019/2020 budú mať žiaci voľno koncom októbra počas jesenných prázdnin. Vianočné prázdniny potrvajú od 23. decembra do 7. januára 2020. Oddychovať budú aj jeden deň začiatkom februára, keď sú naplánované polročné prázdniny. Po nich budú nasledovať týždňové jarné prázdniny a v apríli si oddýchnu od školy počas veľkonočného obdobia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky