Jednou vetou

ZMOS začína s prieskumom, ktorý je zameraný na dobrovoľníctvo v samosprávach

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) spúšťa v utorok ďalší prieskum, ktorý je tentoraz zameraný na dobrovoľníctvo v samospráve.

„Cieľom je poznanie súčasnej situácie, podmienok a vzťahu samospráv k rozvoju dobrovoľníctva vo svojom prostredí,“ uviedol hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

Prieskum má zmapovať názory štatutárnych predstaviteľov miestnej územnej samosprávy k pojmu dobrovoľníctvo. Sústrediť sa má tiež na informačné zdroje o možnostiach a výhodách dobrovoľníctva v mestách a obciach.

Najviac doteraz investoval do kampane Mistrík. Koľko už minuli Bugár, Harabin, či Chmelár?

„Vďaka prieskumu získame vstupné informácie k tomu, aké dobrovoľnícke aktivity samosprávy podporujú, ale aj to, v ktorých oblastiach absentujú,“ poznamenal Kaliňák. Práve dobrovoľníctvo vytvára aktívny kontakt a dialóg samosprávy s jej aktívnymi občanmi a komunitami.

Prieskum potrvá do konca roka a jeho výsledky by mali poslúžiť pri formulovaní krokov na konkrétnu podporu rozširovania dobrovoľníckych aktivít, vrátane metodickej pomoci.

„Výsledky budú podkladmi na ďalšiu prácu v rámci národného projektu Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je realizovaný vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa,“ dodal Kaliňák.

VšZP odmieta tvrdenie, že so ZAP nekomunikuje

Prieskum je v poradí štvrtým, ktorý spustil ZMOS v tomto roku.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky