Jednou vetou

Známe podujatie sa pre pandémiu koronavírusu presúva na september

Ilustračné foto

foto: TASR

Ministerstvo dopravy a výstavby presúva kampaň „Do práce na bicykli“ na september. Dôvodom sú pretrvávajúce opatrenia na zabránenie rozšírenia pandémie koronavírusu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca rezortu Ivan Rudolf. Kampaň sa pôvodne koná každoročne v máji.

„Kampaň Do práce na bicykli sa teší každý rok veľkému záujmu. Nutnú zmenu termínu kampane vnímam aj ako určitý pozitívny symbol. Už niekoľko rokov sa totiž vo viacerých európskych mestách koná práve v mesiaci september podujatie Európsky týždeň mobility. Tento rok to bude v týždni od 16. do 22. septembra,“ priblížil v stanovisku minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina). Ocenil, že občania a samosprávy majú záujem o rozvoj cyklistickej dopravy, čím podľa neho prispievajú aj v tejto neľahkej dobe k možnosti zníženia enormného množstva áut na cestách.

„Naďalej platí, že elektronický rezervačný a evidenčný systém prinesie aj v tomto roku výhodnú možnosť pre zúčastnené samosprávy získať údaje o najčastejšie používaných cestách, ktoré môže neskôr využiť pri plánovaní výstavby bezpečnej cyklistickej infraštruktúry,“ vysvetlil Doležal. Cyklisti môžu poľa jeho slov zároveň operatívne využívať mobilné telefóny na nahlasovanie nedostatkov na cyklistickej infraštruktúre správcom miestnych komunikácií.

Minister doplnil, že po dohode s organizačným a technickým garantom kampane, Občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica, je konajúca sa registrácia samospráv predĺžená do 18. augusta s následným prihlasovaním jednotlivých dvoch až štvorčlenných tímov do 7. septembra. Samotná kampaň tak bude od 1. do 30. septembra. Bližšie podrobnosti sú uvedené na webovej stránke http://www.dopracenabicykli.eu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky