Jednou vetou

Zrážku s vlakom v Prievidzi neprežil jeden muž, vlaky meškajú

Ilustračné foto

TASR

Po zrážke s vlakom pri nákladnej stanici v Prievidzi zahynula v nedeľu krátko pred 13.00 h jedna osoba. Nehoda zapríčinila meškanie viacerých vlakov. Informáciu pre TASR potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavliková.

„Podľa našich informácií išlo o muža, ktorý sa neoprávnene pohyboval v koľajisku. Doprava v úseku Prievidza – Nováky bola z dôvodu dokumentovania a vyšetrovania nehody prerušená do 14.15 h. V súčasnosti je už obnovená,“ opísala Pavliková.

Na mieste zasahovala aj rýchla lekárska pomoc. „Po príchode na miesto udalosti skonštatoval lekár úmrtie u muža, ktorý pri zrážke utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedol Andrej Hirjak z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Ako doplnil hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč, v dôsledku tragickej udalosti zaznamenali meškanie dva regionálne expresy a dva osobné vlaky. „Expres smerujúci z Bratislavy do Prievidze mal meškanie približne 60 minút, v opačnom smere z Prievidze do Bratislavy mešká 107 minút. Osobný vlak z Prievidze do Lužianok má meškanie 70 minút a z Nových Zámkov do Prievidze 50 minút,“ vymenoval.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky