Jednou vetou

Zrušená súťaž na Laurinskej: U Valla utajili detaily súťaže

Lukratívny nebytový priestor na Laurinskej ulici 7 v Bratislave

autorská koláž hlavne.sk, Google Maps

Vallovci spustili súťaž, počkali aby záujemci predložili ponuky, otvorili obálky, oboznámili sa so súťažiacimi a ich ponukami až napokon súťaž zrušili. Teraz verejnosti odmietajú prezradiť, kto sa do súťaže zapojil a akú predložil cenovú ponuku.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

aktualizované 16.10.2019

Magistrát hlavného mesta Bratislavy niekoľko mesiacov oznamoval verejnú súťaž na prenájom lukratívnych priestorov na Laurinskej ulici v Starom Meste. Pod súťaž sa podpísal primátor Matúš Vallo. V priestore nechceli mať kaviareň, reštauráciu, masáže, suveníry. V podmienkach bola aj klauzala, že súťaž môže byť zrušená, čo sa aj stalo.

Druckerova Dobrá voľba: Aký úspech budúcej strane prinesú tieto známe tváre?

Info len pre vyvolených

No kým ľudia z vedenia mesta majú všetky informácie zo súťaže, verejnosti ich nechcú prezradiť. O ponukách mala rozhodovať výberová komisia 5. septembra t.r.. Zloženie členov tejto komisie sme sa však od mesta nedozvedeli. Iba to, že v nej sedeli ľudia, ktorých delegovali poslanecké kluby, väčšinou poslanci a vyhodnocovanie bolo neverejné.

100 dní prezidentky Čaputovej: Ako sa jej darilo a čo ju čaká?

Nestarajte sa

Magistrát na svojej webovej stránke iba sucho oznámil, že súťaž je zrušená a to bez udania dôvodu. „V tomto prípade išlo o prvú takúto súťaž o prenájom našich obchodných priestorov za súčasného vedenia. Súťaž išla podľa pravidiel, ktoré tu boli kedysi nastavené a podľa ktorých bola na konci dňa rozhodujúcou ponúkaná suma za prenájom,“ tvrdí Peter Bubla hovorca mesta Bratislava.

FOTO: 71. ročník Emmy Awards priniesol očakávania, aj prekvapenia!

Kto sa prihlásil je tajné

Kritériom výberu víťaza súťaže pritom nebola len cena (55%), ale aj zámer (45%). Podľa Petra Bublu mesto odsledovalo, aké ponuky vygenerovali nastavené pravidlá, v budúcnosti chcú, aby cena nebola rozhodujúcim kritériom. Ku konkrétnym dôvodom, prečo však bola súťaž zrušená, sa mesto vyjadrovať nechcelo.

Magistrát sa v pôvodnej odpovedi, zasielanej redakcii hlavne.sk pomýlil, upravenú odpoveď zaslal 15.10.2019. Chybná odpoveď obsahovala nesprávnu informáciu ohľadom účastníkov súťaže.

„Ponuky predložilo 7 uchádzačov, pričom 5 uchádzačov podmienky SPLNILO. Z uvedených predložených ponúk boli 2 ponuky na prevádzku gastroslužieb, 1 ponuka na prevádzku galérie, 3 ponuky na prevádzku butikov s odevmi a 1 ponuka servisu mobilov a hodín,“ informoval nás hovorca Peter Bubla, bližšie informácie o zámeroch, uchádzačov, ich cenových ponukách, ale neprezradil.

Je Galko intrigán, alebo neviniatko? Okrem Mihála o minulosti v SaS prehovorili aj ďalší

Zmenia podmienky a vyhlásia ju znova

Súťaž chcú znova zopakovať. „Dôraz chceme klásť na pridanú hodnotu, ktorú nájomca vie ponúknuť vo vzťahu k prenajímanému priestoru – teda napr. kvalita ponúkaných služieb, čistota, otváracie hodiny, bezpečnosť, atď,“ povedal Bubla. Nové podmienky súťaže má teraz za úlohu vypracovať Metropolitný inštitút Bratislavy, ktorý zriadil primátor.

,,Materiál na prenájom uvedených priestorov by mal byť na mestské zastupiteľstvo opätovne predložený v októbri už aj so zapracovaním nových pravidiel,“ vysvetlil Bubla s tým, že nová súťaž by mohla byť vyhlásená do konca roka 2019.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

Nahlásenú bombu na súdoch nenašli