Jednou vetou

Zrušili pojednávanie s expolicajtom Tiefenbachom, namieta zaujatosť sudkyne

Expolicajt Ľuboš Tiefenbach

foto: TASR

Okresný súd (OS) Bratislava I zrušil súdne pojednávanie s expolicajtom Ľubošom Tiefenbachom, ktoré bolo naplánované na utorok (26. 3.). Dôvodom je opakované namietanie zaujatosti voči sudkyni.

„OS Bratislava V zrušil termín hlavného pojednávania z dôvodu opakovanej námietky zaujatosti voči zákonnej sudkyni. Zákonná sudkyňa o tejto námietke zaujatosti rozhodla uznesením, proti ktorému podal obžalovaný sťažnosť,“ ozrejmil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. O tej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Csonti zo zločineckého gangu Sátorovci ide za mreže na 22 rokov

Ľuboš Tiefenbach už v minulosti viackrát namietal zaujatosť sudkyne a žiadal aj o pridelenie prípadu inému sudcovi. Najvyšší súd SR v novembri minulého roka potvrdil, že trvá na svojom rozhodnutí, a prípad neodňal ani OS Bratislava V, ani Krajskému súdu v Bratislave.

Expolicajt stojí pred súdom pre incident s dvoma ženami zastavenými pri cestnej kontrole v bratislavskej Petržalke v roku 2014. Naposledy sa v prípade pojednávalo v máji tohto roka na OS Bratislava V, a to výsluchom svedka a neskôr aj znalca z odboru psychológie. O tom, že sa prípadom bude opäť zaoberať bratislavský nižší súd, rozhodol 15. augusta Najvyšší súd SR. Nevyhovel tak návrhu obžalovaného na odňatie trestnej veci petržalskému a pridelenie inému okresnému súdu.

Môže vás zaujímať

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!