Jednou vetou

Zrušili pojednávanie s poslancom NR Mizíkom

Poslanec NR SR Stanislav Mizík (ĽSNS)

foto: TASR

Pojednávanie s poslancom Národnej rady SR Stanislavom Mizíkom (ĽSNS) obžalovaným z extrémizmu, ktoré Špecializovaný trestný súd v Pezinku naplánoval na štvrtok (14.6.) sa neuskutoční. Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Pojednávanie bolo podľa hovorkyne zrušené z dôvodu práceneschopnosti sudcu. Nový termín oznámi súd neskôr. Proces s poslancom Kotlebovej strany sa začal 24. mája, na jún boli naplánované ďalšie dva pojednávacie dni, štvrtok mal byť druhým z nich.

V Mizíkovom počítači nie sú stopy, že by v ňom vznikol hanlivý status

Poslanec Kotlebovej strany stojí pred súdom pre status na sociálnej sieti, v ktorom kritizoval udelenie štátnych vyznamenaní prezidentom Andrejom Kiskom pri príležitosti 24. výročia vzniku SR osobám so židovským pôvodom alebo sa hlásiacim k tomuto vierovyznaniu.

Podľa obžaloby tým tieto osoby znevážil a dopustil sa ich hanobenia pre ich zdanlivú príslušnosť k rase alebo pre ich náboženské presvedčenie. Trestného činu sa pritom dopustil ako verejný činiteľ.

Poslanec NR SR Mizík to vraj s počítačom nevie, statusy diktoval, tvrdia svedkovia

Stanislav Mizík pred súdom vyhlásil, že sa cíti byť nevinný, využil svoje právo nevypovedať. Obhajcovia deklarovali, že nesúhlasia s obžalobou, popierajú, že by obžalovaný skutok spáchal a skutok, ktorý sa mu kladie za vinu, nie je podľa nich trestným činom.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky