Jednou vetou

Zuzana Čaputová: Dala by Kiskovi milosť?

Zuzana Čaputová a Prezident SR Andrej Kiska

autorská koláž hlavne.sk, TASR

O prezidentských voľbách aktuálne hovorí celé Slovensko. Róbert Mistrík sa vzdal kandidatúry v prospech Zuzany Čaputovej a v tomto kroku ho nasledovalo množstvo politikov, ktorí Čaputovej vyjadrili podporu. Slova sa chopil aj prezident Andrej Kiska, ktorý ju ako budúcu prezidentku horlivo podporil na svojom facebooku. Pomohla by však Zuzana Čaputová ako prezidentka Andrejovi Kiskovi?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Prezident SR Andrej Kiska | foto: Michal Psota, hlavne.sk

Prezidentskí kandidáti: Týmto nás lákajú v kampaniach!

Meno prezidenta sa totiž často v poslednej dobre skloňuje v spojení s kauzou KTAG – prípadom, v ktorom firma Andreja Kisku požiadala o uplatnenie neoprávnenej vratky, keď si výdavky vo výške viac ako 100 tisíc eur zaradila do výdavkov.

Takto to vidí odborníčka: Čaputová ako na pohrebe, Mistrík dekoncentrovaný

Samotný Kiska sa ku kauze najprv veľmi nevyjadroval, posledné týždne sa však kauzu rozhodol vytiahnuť Robert Fico, ktorý má s Kiskom dlhodobé spory. Kiska sa teda ohľadom kauzy vyjadril, nakoľko polícia obvinila bývalého konateľa firmy.

Matovič to prehnal! Čo to dnes dokazoval?

V emotívnom prejave vysvetlil, že sa sám bojí, že bude obvinený. Tvrdí, že mu hrozí väzenie hneď po tom, ako mu skončí prezidentský mandát. Ako by konala Zuzana Čaputová z pozície hlavy štátu? Udelila by Kiskovi milosť v prípade, že by bol odsúdený?

Politológ o Mistríkovom rozhodnutí: Voľby sú stále lotéria

Príspevok Andreja Kisku k podpore Zuzany Čaputovej | Zdroj: facebook.com

Názor politológa: Fico a Kiska sú ako Kováč a Mečiar

Zuzana Čaputová odpovedala veľmi opatrne.Je jedno, či je človek prezident alebo bežný človek, všetci by mali mať právo na spravodlivý súdny proces, vyjadrila sa Zuzana Čaputová.

Individuálne amnestie by som využívala len v prípade, keď to nebolo dodržané alebo vzhľadom na sociálne alebo zdravotné okolnosti odsúdeného, vysvetlila Čaputová exkluzívne pre hlavne.sk.

FOTO: Ficove údajné kontakty s mafiou si preklepol aj bývalý šéf ŠtB Lorenc

Môže vás zaujímať

Slovensko podáva pomocnú ruku Ukrajine. Poskytne prístroje a testy