Jednou vetou

ZVJS sa snaží v rámci dostupných zdrojov modernizovať

ilustračné foto

foto: TASR

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) má v porovnaní s minulými rokmi, prirodzene, modernejšiu vybavenosť, čiastočne modernizované väznice, výstroj, výzbroj svojich príslušníkov. Pri príležitosti Dňa väzenskej a justičnej stráže, ktorý sa koná na letisku v Piešťanoch, to pre TASR uviedol generálny riaditeľ ZVJS Milan Ivan.

 „Stále to, samozrejme, nie je, povedal by som, na úrovni doby, ale snažíme sa v rámci dostupných zdrojov modernizovať celý zbor. Reformovať naše činnosti takým spôsobom, aby sme zodpovedali dobe,“ povedal Ivan.

„Je pravdou, že väzenstvo je dnes konfrontované často aj z hľadiska informovanosti a masmédií vo vzťahu k rôznym, najmä špeciálnym činnostiam, to, samozrejme, zaujíma aj novinársku obec a verejnosť. Naša činnosť je však oveľa komplexnejšia vzhľadom na to, že sa staráme nielen o to, aby sme izolovali odsúdené osoby, prípadne zabezpečovali väzbu pre obvinených,“ uviedol generálny riaditeľ ZVJS.

Hrnko opäť navrhuje, aby vojenskí duchovní nemuseli nosiť zbraň

„Na druhej strane, chceme, aby odsúdení alebo tí občania, ktorí porušili zákon a dostali sa k nám, získali nejaký štart do budúcna z hľadiska možnej nápravy, aby sa po ukončení trestu v rámci resocializácie dostali do riadneho života. V tomto smere je zbor veľmi klasifikovaný, kvalifikovaný je v každom prípade, a pokiaľ môžem porovnať aj so zahraničím, tak skutočne máme veľmi dobrých špecialistov, veľmi dobré programy zaobchádzania,“ zdôraznil Ivan.

Podľa jeho slov v rámci výkonu trestu viac ako 72 percent odsúdených zaraditeľných do práce ZVJS zamestnáva. „Je to jeden z rozhodujúcich prvkov resocializácie a my pripravujeme ľudí na život vonku,“ zdôraznil Ivan.

Môže vás zaujímať

KORONAVÍRUS: V utorok pribudlo 92 infikovaných koronavírusom