Jednou vetou

4 dôvody, prečo je Huawei Mate 20 Pro perfektným herným smartfónom

Mate 20 Pro disponuje Kirin 980, čo je najvýkonnejší čipset, aký Huawei kedy vyrobil

autorská koláž hlavne.sk, Huawei, Gadgetmatch

Huawei Mate 20 Pro sa bezprostredne po svojom predstavení zaradil medzi najpokrokovejšie a najvybavenejšie smartfóny súčasnosti. Aktuálna vlajková loď čínskeho výrobcu však nie je len pracovný a multimediálny nástroj. Vybrali sme štyri dôvody, pre ktoré si Mate 20 Pro získa aj srdcia nadšencov mobilných hier a technológií.

Aj nevidiaci už môžu precítiť emócie blízkych naplno. Huawei predstavuje aplikáciu Facing Emotions

Nekompromisný procesor

Kirin 980 je najvýkonnejší čipset, aký Huawei kedy vyrobil a nie je veľkým prekvapením, že ho výrobca nadelil práve modelu, ktorý tvorí vrchol jeho ponuky. Pomocou jedinečnej trojvrstvovej 7 nm architektúry dosiahne procesor vynikajúci výkon, ktorému nerobia problém ani najnáročnejšie mobilné hry. Zásadný podiel na tom majú aj dve samostatné jadrá NPU, určené na prácu s pokročilou umelou inteligenciou.

Nesklame ani poriadnou porciou pamäte RAM, ktorá dosahuje hodnotu 6 GB. Dostatok priestoru pre dáta a aplikácie zaistí interná pamäť s kapacitou 128 GB, rozšíriteľná o pamäťové karty formátu nano Memory.

Článok pokračuje pod videom

Inteligentné vyváženie výkonu a spotreby

Vynovená funkcia Game Suite, známa už z predošlých smartfónov značky, sa stará o vhodné vyváženie herného výkonu a spotreby energie. Kým úsporný režim redukuje herný výkon, aby šetril batériu, prepnutie do herného módu dokáže výkon, naopak, zvýšiť a zabezpečiť tak bezproblémové hranie aj tých najnáročnejších mobilných titulov.

Skvelá ergonómia a top displej

Najnovší model z dielne spoločnosti Huawei je radosť držať v ruke. Prístroj je symetrický a zaoblený na všetkých stranách. Predná strana telefónu je tvorená takmer po celej ploche veľkým, 6,39-palcovým displejom s mimoriadne jemným rozlíšením. Navyše je displej po bokoch jemne zaoblený, čo podčiarkuje prémiový dojem zo zariadenia a vďaka nemu telefón lepšie padne do ruky. Smartfón sa môže pochváliť aj odolnosťou voči vode a nadmernému prachu IP68, ktorá zaručí jeho ochranu v akýchkoľvek podmienkach.

Vlajková loď Huawei sa nabíja bezdrôtovo a vie dobíjať aj iné zariadenia | Foto: Huawei

Poriadna výdrž a ultrarýchle nabíjanie

Vlajková loď Huawei sa pýši veľkou batériou s kapacitou 4200 mAh, ktorá udrží prístroj v plnej prevádzke viac než jeden deň. Navyše ho bude možné dobiť aj bezdrôtovo. Keďže čas sa dá stráviť aj užitočnejšie, ako pripojením k nabíjačke, Mate 20 Pro prichádza so skutočne revolučným rýchlonabíjaním. V prípade, že bude smartfón dobíjaný káblom a dodávanou Super Charge nabíjačkou s výkonom 40W, nabije sa z 0 % na približne 70 % kapacity už za pol hodinu.

Pridajte sa k nám na facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie