Jednou vetou

Technologické vychytávky, ktoré oceníte nielen na dovolenke

Nezabudnite si pribaliť na dovolenku svojich technologických pomocníkov

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Obdobie dovoleniek je v plnom prúde a nemalá časť populácie rieši, čo si na pravidelný výlet za relaxom zbaliť. Okrem klasiky si tento rok do kufra či telefónu prihoďte aj zopár šikovných technologických pomocníkov - zaručene vylepšia každú cestovateľskú akciu. Inšpirujte sa tipmi, s ktorými dostanú vaše letné zážitky úplne nový rozmer.

Podnikatelia, chcete sa zviditeľniť a nemáte na to? Vyskúšajte toto

Inteligentná ochrana pred slnkom

Pobyt na slnku k letu neodmysliteľne patrí, no ešte predtým, ako sa oddáme lúčom s vidinou krásne opálenej pokožky, netreba zabúdať na ochranu pred nebezpečným žiarením a jeho dôsledkami v podobe nepríjemného spálenia. S tým vám pomôže užitočná aplikácia UVIMate, určená ako pre smartfóny s Androidom, tak aj iOS.

Babička Brychtová všetko stíha

Ide v podstate o akýsi inteligentný pripomienkovač, do ktorého si v úvode nastavíte typ pokožky, a automaticky vám bude posielať upozornenia v čase, kedy je potrebné aplikovať krémovú či inú kozmetickú ochranu. Obsahuje tiež štatistiky ultrafialového žiarenia a upozorní vás aj na dennú dobu, kedy je žiarenie najnebezpečnejšie a najlepšie urobíte, ak túto časť dňa strávite v tieni.

Užitočná aplikácia k opaľovaniu – UVIMate / foto: kindredgroup.sk

Fotomobil s umelou inteligenciou

Dokonalé zábery z dovolenky chce snáď každý, a ideálne okamžite a bez námahy. Našťastie, smartfóny v dnešnej dobe dokážu tieto požiadavky s prehľadom splniť a produkujú zábery, ktoré sa bez preháňania dajú porovnávať s profesionálnymi prístrojmi. Jedinou podmienkou je vybrať si zariadenie, ktoré si prívlastok fotomobil bez pochybností zaslúži.

Modusák Janko Lehotský na nákupoch

Aktuálnym hitom sveta mobilných fotoaparátov je umelá inteligencia, ktorá dokáže identifikovať to, na čo sa práve objektív pozerá a podľa toho nastaviť optimálne parametre záberu. Model P20 Pro od značky Huawei sa nielenže môže pochváliť touto inteligentnou technológiou, ale spája ju – ako vôbec prvý smartfón na svete – hneď s tromi objektívmi. Výsledkom sú dokonalé fotky za každých okolností, teda bez ohľadu na to, či fotíte rodinnú momentku, pôsobivú scenériu alebo romantický západ slnka.

Huawei P20 Pro / foto: kindredgroup.sk

Pre vždy ostré zábery

Kvalitná fotografia najmä pri zhoršených svetelných podmienkach stojí a padá na stabilite – a obzvlášť to platí v prípadoch, že sa na sociálnych sieťach či pred známymi chcete pochváliť dokonalým záberom krajinky či scenérie. Sú prípady – napríklad pri fotení nočných fotografií – kedy je praktická trojnožka nenahraditeľným pomocníkom. To však neplatí, ak používate nočný režim v smartfóne Huawei P20 Pro, ktorý dokáže zhotoviť úžasné ostré zábery nočnej krajinky aj pomocou ruky.

Rozkošná rodinka je hviezdou internetu

Tí, ktorí radi snímajú scénické spomienky z dovolenky z netradičných uhlov, zaiste ocenia ohybný skladací stojan. Takýto kúsok dokáže bez problémov nahradiť rozmerný a ťažký statív. Navyše pri univerzálnosti a pevnosti materiálov dnešných tripodov nezáleží na tom, či naň “posadíte” smartfón, alebo plnohodnotný fotoaparát. Ak chcete fotiť z ťažšie dostupných miest, siahnite po selfie tyčke. Užitočný trik je fotiť ňou nielen seba, ale aj ľudí – tí zväčša automaticky predpokladajú, že máte spustený predný (selfie) fotoaparát a správajú sa prirodzenejšie.

Praktická trojnožka – tripod pre ostrejšie zábery / foto: kindredgroup.sk

Hudba všade a štýlovo

Skvelá hudba a bezdrôtová komunikácia – tieto dva žiadané atribúty v sebe spájajú čoraz populárnejšie bezdrôtové reproduktory. Sony SRS-X11 zaujme predovšetkým pôsobivým geometrickým dizajnom, praktickým ovládaním a kvalitným zvukovým prejavom.

Kam sa vybrali dovolenkovať naše hviezdy?

Vďaka batérii, ktorá vydrží hrať 12 hodín bez nutnosti nabitia a spojeniu so smartfónom prostredníctvom Bluetooth, ktorá je dnes neodmysliteľnou súčasťou väčšiny inteligentných telefónnych zariadení, umožňuje vychutnať si obľúbené skladby kdekoľvek – bez ohľadu na to, či ste práve na cestách, uprostred prírody alebo pri ohni na pláži.

Lepší zvuk? Použite bezdrôtový reproduktor / foto: kindredgroup.sk

Sprievodca Slovenskom vo vrecku

Leto je ideálny čas na spoznávanie krás prírody a Slovensko týchto príležitostí ponúka viac ako dosť. Lokálna aplikácia Vypadni.sk obsahuje bohatú databázu atraktívnych objektov a atrakcií na území našej krajiny. Nechýba šikovné prehliadanie podľa kategórií, čo uľahčuje výber – k dispozícii je veľké množstvo kategórií od pamiatok cet hrady a zámky, múzeá, kostoly a pútnické miesta, až po vodopády a jazerá, ale aj kúpaliská a aquaparky.

Nová popová ikona? Nie! Iba retríver Max

Objekty obsahujú podrobné informácie, odkazy na prípadne oficiálne webové stránky či kontaktné údaje. Aplikácia obsahuje aj mapové podklady, turistické chodníky či cyklistické trasy. Ak plánujete tráviť leto aktívnym spoznávaním krás Slovenska, aplikácia Vypadni.sk by vo vašom telefóne nemala chýbať.

Aplikácia „vypadni.sk“ ponúka množstvo skvelých tipov / foto: kindredgroup.sk

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie