Aerolínie flydubai vlani zaznamenali stratu

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Nízkonákladový letecký dopravca flydubai v stredu oznámil, že za rok 2018 vykázal stratu vo výške 43,5 milióna USD (38,35 milióna eur). Odôvodnil to vyššími nákladmi na palivo a napätou politickou situáciou v Perzskom zálive.

Slovenská, maďarská a poľská dcérska spoločnosť Huawei vydali spoločné vyhlásenie

Aerolínie, ktoré vlastní vláda v Dubaji, a sú „sestrou“ leteckého gigantu Emirates, ďalej uviedli, že ich celkové tržby za minulý rok vzrástli o vyše 12 % na 1,7 miliardy USD. To však nestačilo na vyrovnanie straty.

Vlaňajšia strata predstavuje dramatickú zmenu po zisku 10 miliónov USD v roku 2017. „Z veľkej časti ju spôsobili vyššie náklady na palivo, rastúce úrokové sadzby a nepriaznivý vývoj devízových kurzov,“ povedal vo vyhlásení finančný riaditeľ flydubai Francois Oberholzer.

Letecké spoločnosti v Spojených arabských emirátoch (SAE), ktorých medzinárodné letisko v Dubaji je jedným z najvyťaženejších na svete, čelia dvom kľúčovým problémom – politickému napätiu v regióne a rastu cien ropy.

Estónsko vyšetruje podozrivé transakcie aj medzi Danske Bank a Swedbank

V júni 2017 Saudská Arábia, SAE a ich spojenci prerušili všetky vzťahy so susedným Katarom a obvinili ho z podpory terorizmu.

Saudská Arábia a SAE odvtedy zakázali leteckú dopravu do a zo susedného emirátu v Perzskom zálive. A zároveň ceny ropy medzičasom citeľne vzrástli.

Môže vás zaujímať

Nedostatočná legislatíva môže vyústiť až do straty kontroly nad vodou, uviedol NKÚ