Jednou vetou

Aj Dunelm si vytvára skladové zásoby pre prípad tvrdého brexitu

Ilustračné foto.

Foto: unsplash.com

Britský predajca domácich potrieb Dunelm Group je ďalšou spoločnosťou, ktorá v stredu oznámila, že si vytvára zásoby niektorých z najpredávanejších produktov. Dôvodom sú obavy z možného prerušenia dodávok v prípade brexitu bez dohody.

Spoločnosť Dunelm, ktorá predáva vankúše, posteľnú bielizeň a kuchynské potreby, uviedla, že identifikovala „určité riziká v prístavoch“ v období po vystúpení Británie z Európskej únie (EÚ).

ECB by uvítala spoločný rozpočet pre eurozónu, povedal Draghi

A informovala tiež, že 2,5 % z celkovo 10.000 jej zamestnancov sú občania z iných štátov EÚ.

Spoločnosť vo svojom vyhlásení skonštatovala, že podobne ako iní maloobchodníci bude čeliť dôsledkom brexitu a jeho vplyvu na vývoj menových kurzov aj spotrebiteľskú dôveru. Preto sa tiež snaží zabezpečiť proti akémukoľvek náhlemu poklesu libry voči doláru.

Viaceré britské firmy, ako sú Topps Tiles či Electrocomponents, sa pripravujú na riziko prerušenia dodávok tovaru a dielov cez hranice, keď Británia v marci opustí Európsku úniu.

Samotný Dunelm zaznamenal v 1. polroku svojho finančného roka 2018/19 nárast zisku pred zdanením o 24,3 %. A jeho tržby z on-line predaja sa zvýšili o 35,8 %.

EÚ predstavila nový zoznam krajín, ktoré zlyhávajú pri praní špinavých peňazí

Dunelm totiž rozširuje svoj on-line obchod, podobne ako mnohí z jeho rivalov, pretože britskí spotrebitelia hľadajú výhodné ceny a priťahuje ich jednoduchosť nákupu cez internet.

Spoločnosť dodala, že pokiaľ ide o odhad výsledkov za celý rok, je opatrná, pretože neistota spojená s brexitom pretrváva.

Môže vás zaujímať

Do rána ostane na strednom Slovensku bez elektriny asi 300 odberných miest