Aj toto leto sa uskutoční Automobilová Junior Akadémia

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR a jeho partneri po uplynulých ročníkoch otvárajú aj počas týchto letných prázdnin Automobilovú Junior Akadémiu (AJA).

Spolu so strojníckou fakultou v Bratislave, materiálovotechnologickou fakultou v Trnave a spoločnosťami Volkswagen Slovakia a Groupe PSA Slovakia pripravujú opäť nové zážitky pre žiakov základných škôl a príležitosť nahliadnuť do sveta automobilov, zoznámiť sa s najnovšími trendmi v tomto odvetví.

Ford ukončí v Rusku výrobu osobných áut

Deti sa budú môcť oboznámiť aj so životom, prácou a štúdiom na technických fakultách STU. Ambíciou Automobilovej Junior Akadémie je aj propagovať a podporiť záujem mladých ľudí o štúdium technických a prírodovedných smerov.

Letný tábor s automobilovou tematikou štartuje 8. júla v Trnave a 19. augusta v Bratislave a je určený žiakom vo veku 12 až 16 rokov. Pobyt v letnom tábore je rozdelený medzi automobilku a univerzitu, časť pobytu teda žiaci strávia v škole a druhú časť priamo vo výrobe.

Volkswagen spojí sily s Amazonom

„Automobilovú Junior Akadémiu spoločne s automobilkami a univerzitami organizujeme už štvrtý rok a ohlasy na tento projekt sú zatiaľ pozitívne. Naša motivácia je jednoznačná. Radi by sme otvorili svet techniky už pre deti základných škôl a ukázali im, že tento svet môže byť nielen zábavný, ale aj zaujímavý. A možno sa pre niektorých stane aj svetom, kde prežijú svoj profesionálny život,“ hovorí Alexander Matušek, prezident Zväzu automobilového priemyslu SR.

Môže vás zaujímať

Šefčovič si v októbri zopakuje rokovania o dodávkach plynu s Moskvou a Kyjevom