Jednou vetou

Ako hodnotí projekt rekvalifikácie nezamestnaných v priemysle Ján Richter?

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter

Foto: TASR

Projekt rekvalifikácie nezamestnaných v priemysle je veľmi dobrý, uviedol minister práce Ján Richter (Smer-SD) v reakcii na kritiku projektu zo strany opozičného hnutia OĽaNO. Zároveň podotkol, že pripraviť 20.000 ľudí pre automobilový priemysel nie je ľahká úloha.

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová v piatok na tlačovej konferencii skonštatovala, že minister práce namiesto systémového riešenia navrhuje projekt, ktorý „vyžmýka“ desiatky miliónov eur z eurofondov, ľuďom bez práce však pomôže veľmi málo.

Richter hovoril s Thyssenovou o krátení rodinných dávok

Podľa Richtera však ide o veľmi dobrý projekt. „Našou úlohou bolo vypracovať projekt, zabezpečiť prostriedky prostredníctvom európskeho sociálneho fondu, ale konkrétnu samotnú výuku vrátane priestorov, zariadení, si realizujú samotné fabriky, čo si myslím, že je v tomto prípade absolútne najlepšie,“ priblížil Richter. Dodal, že týmto vyhlásením si poslanci hnutia OĽaNO politicky „strelili do vlastného kolena“.

V priebehu troch rokov by sa malo ministerstvo práce vysporiadať s 20.000 rekvalifikantmi pre potreby automobilového priemyslu a dodávateľov. Vyplýva to zo záväzku, ktorý rezort obdržal na vláde.

Môže vás zaujímať

Ceny benzínov a nafty by mali na slovenských čerpačkách stagnovať