Jednou vetou

Americké úrady preverujú neočakávanú aktiváciu bŕzd v Nissanoch

Ilustračné foto

zdroj: TASR/AP

Americký Národný úrad pre bezpečnosť premávky (NHTSA) preveruje správy o náhlom a neúmyselnom brzdení vozidiel Nissan. Konkrétne ide o 675.000 exemplárov modelu Nissan Rogue.

NHTSA oznámil, že ide o reakciu na žiadosť Centra automobilovej bezpečnosti. Úrad preskúma správy o prípadoch, keď sa aktivoval automatický núdzový brzdný systém bez zjavnej prekážky v trase vozidla. V súvislosti s týmto problémom zatiaľ nie sú informácie o zraneniach alebo úmrtiach.

IDH vyzval na dodržiavanie novely upravujúcej taxislužby, môže priniesť rovnováhu

Nissan pre agentúru Reuters uviedol, že prešetril situáciu a po rokovaniach s NHTSA a kanadským úradom Transport Canada sa rozhodol informovať všetkých majiteľov v USA a Kanade o aktualizácii softvéru.

„Nissan ako obvykle bude spolupracovať s NHTSA a Transport Canada na všetkých záležitostiach produktovej bezpečnosti,“ píše sa vo vyhlásení Nissanu.

Japonská automobilka v súčasnosti čelí hromadnej žalobe na kalifornskom súde pre podobný problém. Žaloba sa dotýka značiek Nissan a Infiniti predávaných od roka 2015.

Jaguar Land Rover spúšťa novú službu, prenájom áut v Londýne

Žalobcovia tvrdia, že chyba v systéme môže neočakávane aktivovať brzdy a spôsobiť, že autá „v hustej premávke náhle spomalia alebo úplne zastavia“.

Môže vás zaujímať

Cigarety od februára budúceho roka majú zdražieť o 40 centov