Jednou vetou

Americký balíček podpory ekonomike môže dosiahnuť až 1 bil. USD

Ilustračné foto.

Foto: pixabay

Biely dom navrhuje daňové úľavy pre zamestnancov, pomoc 50 mld. USD pre letecké odvetvie a 250 mld. USD pre malé podniky.

Americký balíček na podporu ekonomiky zasiahnutej epidémiou koronavírusu by mohol dosiahnuť sumu 1 bil. USD. Ide o najväčšiu pomoc ekonomike od veľkej recesie a prezident Donald Trump vyzýva Kongres, aby stimuly schválil v najbližších dňoch.

Cieľom návrhu Bieleho domu je poskytnúť rozsiahle daňové úľavy pre zamestnancov, pomoc 50 mld. USD pre letecké odvetvie a 250 mld. USD pre malé podniky. Pre AP to uviedli dvaja ľudia oboznámení s návrhom, ktorí však hovorili pod podmienkou anonymity, pretože nemajú oprávnenie informovať verejnosť.

Administratíva prezidenta Trumpa zároveň oznámila, že fyzické osoby a firmy budú môcť odložiť zaplatenie daní za rok 2019 o 90 dní po riadnom termíne, ktorý je 15. apríla. Cieľom odloženia uhrádzania daní je dostať do ekonomiky 300 mld. USD. Americký minister financií Steven Mnuchin uviedol, že fyzické osoby budú môcť odložiť zaplatenie daní do sumy 1 mil. USD a firmy do 10 mil. USD.

Môže vás zaujímať

Dedička mediálneho gigantu Axel Springer menovala svojho nástupcu