Jednou vetou

Bankrot Air Berlín zapríčinil výrazný pokles letov na domácich linkách v Nemecku

Air Berlin

Foto: TASR/AP

Bankrot nemeckej leteckej spoločnosti Air Berlin vlani v októbri mal za následok výrazný pokles domácej leteckej dopravy v prvých piatich mesiacoch 2018. Oznámilo to združenie nemeckých letísk (ADV).

Konkrétne, v období január-máj 2018 zaznamenala ADV pokles počtu cestujúcich na domácich linkách o 5 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Smola alebo šťastie? Aj toto zažili v piatok trinásteho známe tváre!

Nemecké letiská stále pociťujú dôsledky konsolidačných opatrení aerolínií, zvlášť ukončenie prevádzky Air Berlin, skonštatoval výkonný riaditeľ ADV Ralph Beisel.

No zároveň silný rast leteckej dopravy v rámci Európy pomohol letiskám v Nemecku dosiahnuť v prvých piatich mesiacoch 2018 celkový nárast počtu cestujúcich o 2,3 % na takmer 110 miliónov ľudí.

Na bratislavskom letisku nedovolili odletieť 3 deťom. Boli v pátraní

Podľa predbežných údajov ADV v júni využilo služby nemeckých letísk 22,44 milióna cestujúcich, čo je o 2,4 % viac ako v rovnakom mesiaci vlani. Tento nárast je ale miernejší ako minulý rok pre pokles dopravy na domácich linkách.
Po bankrote spoločnosti Air Berlin v októbri 2017 začali ponúkať náhradné služby na domácich linkách v Nemecku aerolínie Eurowings, dcérska spoločnosť Lufthansy a britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet.

Pokles letov zaznamenali najmä menšie letiská, ako sú Erfurt (o 49,8 % menej prevádzky v júni ako v rovnakom mesiaci 2017), Karlsruhe (73,1-% úbytok letov) a Norimberg (29,3-% pokles). Ale ani veľké letiská v Berlíne a Düsseldorfe sa ešte stále úplne nezotavili z odchodu Air Berlin.

Môže vás zaujímať

Nové cestovné poriadky začnú od nedele platiť aj v Arrive