Jednou vetou

Biely dom: USA a Čína nestihnú uzavrieť obchodné rokovania do 1. marca

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

USA a Čína nestihnú uzatvoriť dohodu o vyriešení vzájomného obchodného sporu do 1. marca, čo je termín, ktorý si stanovili.

„Obe strany budú ďalej pracovať na všetkých nevyriešených otázkach aj po termíne stanovenom na 1. marca pre zvýšenie 10-percentného cla na konkrétne dovážané tovary z Číny,“ uviedla v piatok vo svojom vyhlásení hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová.

HUAWEI: Takto umelá inteligencia v telefónoch uľahčuje život

V piatok sa v Pekingu skončilo ďalšie kolo rokovaní o obchode medzi predstaviteľmi USA a Číny. Podľa slov čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, ktorý sa stretol s americkým obchodným zástupcom Robertom Lighthizerom a ministrom financií Stevenom Mnuchinom, rokovania pokročili.

„Ešte však zostáva mnoho práce,“ napísala Sandersová. Ďalšie kolo rokovaní sa bude konať na budúci týždeň vo Washingtone.

Čínske spotrebiteľské ceny aj ceny výrobcov výrazne spomalili tempo rastu

Americký prezident Donald Trump podľa mediálnych správ možno posunie termín na dokončenie obchodných rokovaní medzi USA a Čínou o 60 dní. Trump v utorok (12. 2.) povedal, že bude uvažovať o predĺžení termínu na obchodné rokovania, ak bude dohoda na dohľad.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Mičovský: Stop bitkám na poliach, zatočíme s agromafiou!