Jednou vetou

Bilačič: Sprievodcovských služieb sa zatiaľ rekreačné poukazy dotýkajú okrajovo

Ilustračné foto

foto: unsplash.com

Rekreačné poukazy, ktoré platia od začiatku tohto roka, sa zatiaľ sprievodcovských služieb dotýkajú len okrajovo. Uviedol predseda Slovenskej spoločnosti sprievodcov cestovného ruchu (SSSCR) Marián Bilačič.

Žiga: EÚ musí zostať pri obchodných rokovaniach s USA jednotná

Predovšetkým hotelieri podľa Bilačiča avizujú, že je záujem o využitie rekreačných poukazov. „Nás ako sprievodcovské služby sa zatiaľ tento dopyt dotýka len okrajovo, ale pevne veríme, že návštevníci, ktorí prídu na niekoľko dní do ktoréhokoľvek krásneho kúta Slovenska, možno pocítia potrebu využiť aj v rámci tohto benefitu služby sprievodcov cestovného ruchu,“ skonštatoval.

Od 1. januára 2019 sa zaviedol nový inštitút – príspevok na rekreáciu zamestnancov. Príspevok je vo výške 55 % oprávnených nákladov, maximálne do sumy 275 eur ročne.

Povinnosť poskytovať zamestnancom tento príspevok majú len firmy s viac ako 49 zamestnancami. Nárok naň bude mať pritom len človek, ktorý vo firme odpracoval najmenej 24 mesiacov.

Slovenská, maďarská a poľská dcérska spoločnosť Huawei vydali spoločné vyhlásenie

Pre zamestnávateľov so 49 zamestnancami a menej bude možnosť poskytnúť rekreačný poukaz dobrovoľná. Podľa predkladateľov by malo toto opatrenie podporiť domáci cestovný ruch.

Môže vás zaujímať

INVESTOVANIE: Týmto fondom v druhom pilieri sa nedarilo, objem majetku však mierne stúpol