Jednou vetou

Bratislavské letisko chystá k 100. výročiu úmrtia M. R. Štefánika výstavu

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave.

foto: TASR

Sto rokov od úmrtia Milana Rastislava Štefánika si letisko v Bratislave, ktoré nesie jeho meno, pripomenie výstavou. Pre TASR to uviedla hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

V priestoroch verejnej časti odletovej haly letiska bude inštalovaná výstava ôsmich umeleckých diel autorky Noémi Kolčákovej Szakállovej s tematikou Štefánika.

„Autorka v roku 2015 vytvorila kolekciu maľovaných obrazov, ktoré zobrazujú okrem Štefánika aj významné osobnosti v jeho živote, medzi nimi skutočné i fiktívne múzy, obrazy súvisiace s jeho návštevou ostrova Tahiti vo Francúzskej Polynézii či pripomínajúce jeho ďalší pestrý život,“ priblížila Ševčíková. Cestujúci a návštevníci bratislavského letiska si budú môcť výstavu pozrieť od 1. marca do 10. mája tohto roka.

Rímske letisko Ciampino dočasne zatvorili pre nález bômb z druhej svetovej vojny

Hovorkyňa zároveň dodala, že letisko v hlavnom meste Slovenska si každoročne 4. mája, v deň výročia úmrtia Štefánika, pripomína jeho pamiatku. „Obdobná pietna spomienka za účasti zástupcov letiska a členov Slovenského leteckého zväzu gen. Dr. M. R. Štefánika je naplánovaná i tento rok, keď si pripomíname 100. výročie úmrtia Štefánika,“ poznamenala s tým, že spomienka sa koná v neverejnej časti odletovej haly letiska, kde sa nachádza socha generála Štefánika v charakteristickom leteckom oblečení.

Letisko v Bratislave je od 21. júla 1993 pomenované po Štefánikovi. Stalo sa tak symbolicky v deň jeho narodenia.

Môže vás zaujímať

Štát podporí sezónnu prácu u ovocinárov a zeleninárov