Jednou vetou

Bratislavské letisko vybavilo v októbri historických počet cestujúcich

Ilustračné foto

foto: TASR

Bratislavské Letisko M. R. Štefánika vybavilo v októbri tohto roku na prílete a odlete spolu 167.942 cestujúcich. Podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej to znamenalo historicky najviac cestujúcich od začiatku všetkých októbrových meraní od roku 1951.

V porovnaní s októbrom 2017 to pritom predstavovalo nárast v počte vybavených cestujúcich o 16 %. „Tento rok sme takmer každý mesiac svedkami historicky najvyšších prevádzkových výsledkov v celej existencii letiska. Od začiatku roka do konca októbra sme vybavili už 2,01 milióna cestujúcich na príletoch a odletoch. Je to o 18 % viac ako v rovnakom období minulého roka,“ dodal predseda predstavenstva letiska Jozef Pojedinec.

Juncker: „Prímerie“ v otázke ciel na dovoz áut z EÚ do USA nemusí trvať dlho

Už teraz je tak podľa jeho slov zrejmé, že letisko v slovenskom hlavnom meste dosiahne tento rok pravdepodobne najvyšší počet vybavených cestujúcich v histórii. Hranica dvoch miliónov cestujúcich bola doposiaľ prekonaná len dvakrát, a to v rokoch 2007 a 2008, a najnovšie v roku 2018.

Od začiatku tohto roka pritom z Bratislavy cestovalo pravidelnými linkami najviac cestujúcich do Londýna, Dublinu, Burgasu, Milána, Moskvy, do Skopje či Sofie. V dovolenkovom období dominovali charterové destinácie, akými boli turecká Antalya, egyptská Hurghada či grécka Kréta.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie