Jednou vetou

Britská telekomunikačná spoločnosť BT zatvorí 90 % svojich pobočiek

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Bývalý britský telekomunikačný monopol a najväčší poskytovateľ širokopásmového pripojenia BT skonsoliduje svoje pobočky v Spojenom kráľovstve zo súčasných 300 na približne 30. A zároveň bude pokračovať v pláne na odchod zo súčasnej budovy riaditeľstva v Londýne.

Slovak Telekom zabezpečí pre Tipos sms žreby za takmer milión eur bez DPH

Nový šéf spoločnosti BT Philip Jansen pokročil s rozsiahlou reštrukturalizáciou, ktorú začal ešte jeho predchodca Gavin Patterson. Britská firma sa tak snaží nechať za sebou účtovný škandál a zvládnuť veľké tlaky, ktorým čelí v podnikaní.

Vlani v máji BT oznámil rozsiahle zmeny, vrátane zrušenia 13.000 pracovných miest. Ich cieľom je vyriešiť množstvo problémov, od kritiky širokopásmového pripojenia až po nedostatočne výkonné IT služby.

„BT dnes odhalil prvých osem lokalít, v ktorých sa budú nachádzať jeho budúce pracoviská v rámci trojročného programu reštrukturalizácie s cieľom zlepšiť a skonsolidovať svoje pracoviská v celom Spojenom kráľovstve,“ uviedla telekomunikačná spoločnosť.

Hospodárske vzťahy medzi Britániou a USA budú po brexite intenzívnejšie, uviedol Trump

Belfast, Birmingham, Bristol, Cardiff, Edinburg, Ipswich, Londýn a Manchester budú pre skupinu kľúčovými miestami, uviedol BT vo vyhlásení.

BT zamestnáva viac ako 100.000 ľudí. Spoločnosť nezverejnila, ktorých lokalít sa dotkne plánované prepúšťanie.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie