Jednou vetou

Broadcom požaduje v patentovom spore od Volkswagenu 1 mld. USD

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Americký výrobca čipov Broadcom požaduje od koncernu Volkswagen (VW) 1 miliardu USD (875,9 milióna eur) za porušenie patentov.

Skupina VW sa podľa správy týždenníka Spiegel nachádza v patentovom spore s Broadcomom. Americká firma požaduje 1 miliardu USD od nemeckej automobilovej skupiny a hrozí, že ak VW nezaplatí, súdnou cestou zastaví produkciu viacerých modelov značiek VW, Porsche a Audi.

Broadcom podal žalobu na koncern VW na súdoch v Mníchove a Mannheime. Týka sa 18 patentov v systémoch navigácie a infotainmentu, ktoré Volkswagen používa v mnohých svojich modeloch.

Zisk Berkshire Hathaway v 3. kvartáli prudko vzrástol

Volkswagen potvrdil, že Broadcom podal žaloby týkajúce sa patentových práv, ale nechcel sa vyjadriť k ich obsahu. Automobilka ich preskúmala a podnikla právne kroky na ochranu svojich záujmov, uviedol hovorca koncernu.

Broadcom podľa správy týždenníka Spiegel v USA žaluje aj Toyotu a Panasonic. Tieto firmy sú pod veľkým tlakom, aby sa s dodávateľom dohodli ešte pred rozhodnutím súdov, keďže Broadcom môže predbežne zastaviť dodávky príslušných čipov, čo môže spôsobiť zastavenie celej produkcie.

(1 EUR = 1,1417 USD)

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie