Jednou vetou

Česká cestovná kancelária Neckermann ruší všetky lety

Ilustračné foto

foto: TASR

Česká cestovná kancelária Neckermann, ktorá je dcérou skrachovanej spoločnosti Thomas Cook, ruší všetky plánované odlety do 6. októbra. Týka sa to približne 500 klientov. Uviedol to v piatok server novinky.cz, ktorý sa odvolal na hovorcu cestovnej kancelárie Jana Šrámka.

„Česká spoločnosť Thomas Cook, s. r. o., vystupujúca pod obchodným názvom Neckermann Cestovní kancelář, insolvenčný návrh nepodala,“ uviedol Šrámek v tlačovej správe. „CK Neckermann je však nútená aj naďalej rušiť plánované odlety svojich klientov,“ dodal s tým, že sa to aktuálne týka všetkých odletov od 26. septembra do 6. októbra.

Podľa Šrámka zrušenie letov postihne zhruba 500 klientov. O 800 klientov Neckermanna, ktorí sú v tejto chvíli v zahraničí, „bude podľa neho postarané a zároveň je zabezpečený aj ich bezpečný návrat do Českej republiky ich plánovaným letom“.

Krach cestovnej kancelárie Thomas Cook zasiahol státisíce dovolenkárov

Cestovná kancelária pripustila, že niektorí klienti boli požiadaní o platbu za svoj pobyt. „V takom prípade je nevyhnutné, aby sa klienti okamžite obrátili na SOS linku CK Neckermann,“ dodal Šrámek.

Môže vás zaujímať

Lekárska komora dúfa, že odmeny zdravotníkom v prvej línii prídu čo najskôr