Jednou vetou

CMI dokončila prevzatie francúzskych časopisov skupiny Lagardére

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Česká mediálna skupina Czech Media Invest (CMI) dokončila prevzatie väčšiny známych francúzskych časopisov, ktoré doteraz vydávala skupina Lagardére.

Do rúk CMI, ktorej spolumajiteľom je okrem českého miliardára Daniela Křetínskeho aj slovenský finančník Patrik Tkáč, prejde aj časopis Elle vrátane jeho webovej verzie.

Ďalej tituly Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours a jeho variácie, France Dimanche, Ici Paris a Public. Informoval o tom člen predstavenstva CMI Daniel Častvaj.

HUAWEI: Takto umelá inteligencia v telefónoch uľahčuje život

Pre značku Elle získala CMI výhradnú teritoriálnu licenciu pre Francúzsko. Majiteľom medzinárodnej licencie značky Elle však zostáva skupina Lagardére.

CMI kúpila tituly za 52 miliónov eur, pričom spomínané aktíva vygenerovali vlani výnosy 239 miliónov eur a zisk pred zdanením a úrokmi (EBIT) bol približne desať miliónov eur. Do skupiny CMI prejde celkom 649 zamestnancov.

CMI už v minulosti kúpila 49 % podielu v holdingu Le Nouveau Monde či francúzsky týždenník Marianne. V júli minulého roku dokončila CMI tiež prevzatie rozhlasových staníc, ktoré Lagardére Group vlastnila v Českej republike, Poľsku, na Slovensku a v Rumunsku. Súčasťou tejto transakcie bola aj slovenská stanica Európa 2.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Mičovský: Stop bitkám na poliach, zatočíme s agromafiou!