Jednou vetou

ČSA v januári zrušia lety z Prahy do Bratislavy aj z Bratislavy do Košíc

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

České aerolínie (ČSA) zrušia v januári 2019 pravidelnú linku medzi Prahou a Bratislavou, vnútroštátny spoj medzi Bratislavou a Košicami a tiež spoj medzi Prahou a Ostravou. Prevádzka na linke medzi Prahou a Košicami zostane bez zmeny.

Pre bratislavské Letisko Milana R. Štefánika to potvrdil hovorca Českých aerolínií Daniel Šabík. „Posledné lety na linkách vypraví ČSA 11. januára 2019,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

SLovensko má najdrahšie potraviny v rámci V4

Cestujúci zo zrušených letov môžu podľa jej slov na internetovej stránke spoločnosti požiadať o refundáciu leteniek.

„Hlavným dôvodom ukončenia prevádzky na linkách je nedostatočná kapacita zodpovedajúceho typu lietadiel vo flotile koncernu vzhľadom na odchod troch lietadiel ATR 42 a ich vrátenie prenajímateľom v nasledujúcich týždňoch,“ opísal Šabík.

Nasadzovať na linky Praha – Ostrava a Praha – Bratislava – Košice prúdové lietadlá s väčšou kapacitou z flotily nedáva podľa jeho slov z ekonomického hľadiska zmysel.

„Ani jedna z liniek nemá pre to obchodný potenciál či predpoklad ďalšieho rastu dopytu. V rámci koncernu Smartwings sa pod značkou ČSA chceme zameriavať na pravidelné linky, ktoré ponúkajú zaujímavý obchodný potenciál, možnosti rastu a ďalšieho rozvoja, a ktoré je možné prevádzkovať jednotnou flotilou prúdových lietadiel,“ doplnil Šabík.

Finančné údaje tretiny nakupujúcich skončili v nesprávnych rukách

O zrušení letov informoval na internetovej stránke denník Hospodárske noviny. Letecká linka na trase Praha – Bratislava – Košice a späť bola v prevádzke od 11. decembra 2013.

„Rozhodnutie dopravcu nepokračovať v tejto tradičnej historickej linke nás mrzí, no berieme ho na vedomie. V spolupráci s Letiskom Košice budeme hľadať ďalšie možnosti, ako zabezpečiť vnútroštátne spojenie medzi Bratislavou a Košicami,“ avizoval predseda predstavenstva bratislavského letiska Jozef Pojedinec.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie