Jednou vetou

Danko chce ženy zohľadniť pri stropovaní dôchodkového veku osobitne

Predseda SNS Andrej Danko.

Foto: TASR

Koaličná Slovenská národná strana (SNS) súhlasí so stropovaním dôchodkového veku, osobitne zohľadňované by však mali byť ženy. Uviedol to predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) počas oficiálnej návštevy Luxemburska.

SNS úplne súhlasí so zastropovaním veku odchodu do dôchodku. „Som zástanca aj toho, aby sme to možno zakomponovali aj do Ústavy SR,“ poznamenal Danko. Do tejto iniciatívy chcú národniari zakomponovať osobitné zohľadňovanie žien.

RRZ: Zavedenie stropu pre dôchodkový vek zhorší udržateľnosť verejných financií

„To, čo hovoríme my, je však, že ak sa dohodneme na 64. alebo 65. roku odchodu do dôchodku, mali by sme zohľadňovať osobitnú kategóriu, a to sú ženy, ktoré by mali mať o rok nižšiu kategorizáciu alebo o rok nižší stupeň odchodu do dôchodku,“ priblížil Danko.

Podľa neho proti tomu pri súčasnom vývoji nikto nemôže namietať. „Sme jeden zo štátov Európskej únie (EÚ), plníme všetky povinnosti, ekonomika tomu stačí a myslím si, že musíme ísť týmto trendom približovania sa EÚ, pretože ak chceme ľudí naozaj presvedčiť o tom, že sa na Slovensku oplatí žiť, musíme sa zbližovať svojimi sociálnymi systémami západným štátom, ktoré boli pre nás vo veľa vzorom,“ zdôraznil. Zároveň dodal, že podľa neho je nevyhnutné vek odchodu do dôchodku zastropovať.

Smer-SD predloží návrh na zastropovanie veku odchodu do penzie

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie