Jednou vetou

Danko: Slovensko je nespravodlivo označované ako výrobná dielňa

Andrej Danko

Foto: Michal Psota

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) sa zúčastnil na pracovnom stretnutí Klubu 500 v Lednických Rovniach. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

„Stalo sa už takou tradíciou, že sa spolu rozprávame o problémoch, s ktorými sa podnikatelia stretávajú, a rozoberáme, ako by sa im dalo z úrovne parlamentu pomôcť,“ priblížil účel pracovnej cesty Danko.

Danko otvoril schôdzu, poslanci na nej majú opäť voliť kandidátov na ÚS

Predseda parlamentu cestou využil príležitosť a zastavil sa v Dubnici nad Váhom vo výrobných priestoroch jedného z členov Klubu 500. „Slovensko je nespravodlivo označované ako výrobná dielňa. To už však dávno neplatí. Som užasnutý z toho, akí sú Slováci vynaliezaví, kreatívni a priebojní. Vo veľkom sa totiž okrem výroby venujú aj vývoju. Robíme výskum, ktorý potom využívajú vo svetových firmách. A je naozaj úžasné vidieť, ako sa výrobné haly s dlhou históriou menia na moderné výskumné centrá. Vnímam to ako taký symbol prerodu Slovenska z histórie na nové formy,“ povedal po návšteve fabriky predseda NR SR.

V tomto prípade nešlo podľa odboru komunikácie NR SR o prvé pracovné stretnutie predsedu parlamentu s podnikateľmi. Stalo sa už pravidlom, že Danko ich každoročne v januári hostí na slávnostnom obede na Bratislavskom hrade. „Mojím cieľom je stretnúť sa s tými najväčšími podnikateľmi, rozprávať sa o aktuálnych veciach, rozmýšľať nad ďalšími opatreniami, ktoré by ešte viac rozbehli našu ekonomiku. Snažím sa zároveň zorganizovať aj pracovnú podnikateľskú cestu do Ruskej federácie, čím by sme sa pokúsili otvoriť našim podnikateľom ruský trh,“ uzavrel Danko.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie