Jednou vetou

Daňové priznanie nemusíte podávať iba na daňovom úrade

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Tlačivá môžete odovzdať aj na mestských úradoch, v kultúrnych domoch, ale napríklad aj v kine, klientskom centre či v knižnici. Finančná správa tak vychádza v ústrety klientom a rozširuje kontaktné miesta, na ktorých budú jej zamestnanci preberať daňové priznania k dani z príjmov za rok 2017.  

Podať daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2017 môžu daňovníci aj na ďalších viac ako 40 miestach v rôznych obciach a mestách mimo sídiel daňových radov. Finančná správa chce vďaka tomuto opatreniu uľahčiť daňovníkom podávanie daňových priznaní.

Najväčší nápor zažívajú daňové úrady v Bratislave a Košiciach

Finančná správa preto rozširuje možnosti podávať priznania na ďalších daňových úradoch. Obyvatelia a návštevníci hlavného mesta môžu podať daňové priznanie okrem DÚ Ševčenkova aj na DÚ Vladimíra Clementisa a VDS Radlinského. Okrem toho sa finančná správa dohodla s Ministerstvom vnútra a daňové priznania bude preberať aj v Klientskom centre na Tomášikovej ulici, ktoré patrí k frekeventovaným miestam.

V Košiciach zase budú môcť klienti finančnej správy podať daňové priznania, okrem dvoch daňových úradov, aj v budove Magistrátu mesta Košice.

Daňové priznanie môžete podať aj v mobilnej kancelárii

Tie  budú klientom k dispozícii na parkovisku pri DÚ Bratislava na Ševčenkovej ulici. V prípade tzv. „drive-in“ podávania ide o to, že vozidlo finančnej správy, ktoré bude pristavené pri daňovom úrade, preberie od vodiča tlačivo, ten si vezme potvrdenie a bez toho, aby vystúpili, môže pokračovať v ceste.

Kompletný zoznam obcí a miest, na ktorých sa budú preberať daňové priznania mimo sídiel daňových radov, nájdete na stránke Finančnej správy.

zdroj: Finančná správa SR

Môže vás zaujímať

Priemerná cena bývania vzrástla medzikvartálne o takmer 60 eur za meter štvorcový